Malowanie starego pokoju - jak się za to zabrać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 2566 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 306 | Data: Sun, 1 Sep 2013 | 475 komentarzy

Stary pomalowany pokój to niemałe wyzwanie dla każdej osoby, zajmującej się wykańczaniem wnętrz. Warto się więc dobrze przygotować przed ponownym malowaniem starego pomieszczenia, by nie natrafić na jedną z wielu potencjalnych trudności.

 

 

 

Czasami stara farba wręcz uniemożliwia pomalowanie pokoju od nowa i sprawia, że wcześniej całość należy odpowiednio przygotować. Zrywanie starej farby i czyszczenie ścian aż do tynku nie jest prostym zadaniem, ale niekiedy jest to konieczność.

Stara farba

Zrywanie starej farby warto przeprowadzić w momencie, gdy jest ona brudna i uniemożliwia ona położenie nowej warstwy, na przykład w innym kolorze. Dobre wyczyszczenie starej ściany nie jest łatwe, ale każdy, kto będzie cierpliwy i zastosuje odpowiednie preparaty czyszczące, z pewnością sobie poradzi. Warto się zastanowić jednak, czy aby wynajęcie specjalisty od malowania w tak trudnym przypadku nie będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Może się okazać, że samodzielne malowanie będzie droższe, niż skorzystanie z usług fachowca!

Kupno materiałów

Kupno odpowiednich farb i akcesoriów malarskich to bardzo istotny krok, któremu warto poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Warto się dobrze zastanowić, czy oszczędzanie na materiałach malarskich może wyjść komuś faktycznie na dobre. W praktyce kupno zbyt taniej farby będzie krokiem złym i prowadzącym do konieczności całkowitego, ponownego malowania danego pomieszczenia. Zła farba wymieszana z farbą dobrą będzie dawała podobny, negatywny skutek. Warto także pamiętać, że nie można mieszać dwóch rodzajów farb podczas malowania jednego pomieszczenia - doprowadzi to do odpadania poprzedniej warstwy i do zniszczenia całego pokoju.

A może remont?

Samo malowanie pokoju nie jest zbyt wymagającą czynnością, ale niekiedy istnieje potrzeba przeprowadzenia gruntownego remontu. W takiej sytuacji należy przygotować ściany do ponownego malowania od zera: należy zdrapać starą farbę aż do tynku, a wszelkie nierówności potraktować gipsem. Sam proces nie jest zbyt trudny, ale jest czasochłonny, a także kosztowny.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl