Malowanie ścian dla amatorów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 2658 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 331 | Data: Thu, 29 Aug 2013 | 459 komentarzy

Proces malowania ścian wydaje się prosty, ale w rzeczywistości wymaga pewnych przygotowań, a ze strony malującego - doświadczenia i umiejętności.

 

  Warto zastanowić się nad odpowiednim dopasowaniem farby do danego pomieszczenia, wybraniem jej koloru, a także kupnem stosownej ilości. Także sprzęt malarski jest istotną rzeczą, o którą należy zadbać. Jeśli ktoś ceni sobie wygodę, powinien jednak zdecydować się na usługę profesjonalnego malarza - samodzielne pomalowanie pomieszczenia według dzisiejszych standardów może być nieco trudne.

Wybór farby

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów farb, przez co początkujący malarze ścian mogą poczuć się nieco skołowani. Aby wybrać odpowiedni rodzaj należy przede wszystkim zastanowić się, jak ma wyglądać malowane pomieszczenie. Warto także rozważyć, czy nie będzie konieczne użycie lepszego rodzaju farby, celem zabezpieczenia ścian przed uszkodzeniami czy zniszczeniami związanymi z zanikaniem lub zmianą koloru. Dobrze pomalowana ściana zachowuje swój kolor w pierwotnej postaci przez bardzo długi czas.

Szukanie narzędzi

Przed rozpoczęciem malowania warto także wybrać stosowny sprzęt - pędzel, a także wałek malarski. Bez tego trudno będzie rozpocząć jakikolwiek proces malowania. Warto zadbać także o folię malarską oraz o fartuch, który może uchronić nas przed poplamieniem się farbą. Malowanie pomieszczeń nie jest proste i z zasady warto się do tego dobrze przygotować. Warto dokładnie przemyśleć cały proces i przygotować się na każdy jego krok.

A może jednak wybór fachowca?

Dekorowanie pomieszczenia przy pomocy farby malarskiej, czyli po prostu malowanie ścian i sufitu, może wydawać się procesem bardzo prostym, ale w większości przypadków jest to rzecz dość skomplikowana i faktycznie mało kto może sobie z tym od razu, za pierwszym podejściem, poradzić. Dlatego nie ma nic dziwnego w wynajęciu fachowca i potem w obserwowaniu go przy pracy. Można się wtedy sporo nauczyć i przy następnej podobnej sytuacji malowaniem zająć się można samodzielnie. Malowanie powinno stać się tak łatwe jak obsługa prostej kosiarki.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl