Kolejność wykończenia wnętrza mieszkalnego

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 700 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 320 | Data: Mon, 23 Sep 2013 | 10 komentarzy

Każda budowa kiedyś dobiega końca. Wydaje się, że moment, kiedy kończymy najważniejsze prace budowlane i zajmujemy się tzw. wykończeniówką należą do najprzyjemniejszych.

To prawda. W perspektywie mamy już przeprowadzkę, ale wiele rzeczy trzeba jeszcze w domu zrobić i nie jest to bynajmniej ustawienie mebli. Jeśli zaplanujemy poszczególne prace i z żelazną konsekwencją je przeprowadzimy, nasz dom będzie wreszcie gotowy do zamieszkania. Zacznijmy od łazienki. Tam należy zainstalować brodzik, ewentualnie wannę.

Po tych pracach swoją działalność może rozpocząć glazurnik. Na zagruntowaną podłogę i ściany można już układać płytki. Po ich położeniu trzeba odczekać kilka dni zanim zostaną wyfugowane. Chociaż klej spaja zdecydowanie szybciej niż to było kiedyś i tak wszystko musi odpowiednio zaschnąć. Kilka dni wystarczy i można już instalować sedes, bidet, umywalkę, a także baterie łazienkowe. Teraz czas na pierwsze malowanie w pozostałych pomieszczeniach. Zaczynamy zawsze od sufitów, by potem spokojne przejść do ścian.

Pierwsze malowanie nie musi być bardzo dokładne. Potem możemy zabrać się za podłogi. Położenie parkietu możemy powierzyć jedynie specjalistom. To już wyższa szkoła jazdy, a przecież każdemu inwestorowi zależy na profesjonalizmie. Szczególną ostrożność trzeba zachować, jeśli zdecydowaliśmy się na parkiet z drzewa egzotycznego. Warto pamiętać, że po jego założeniu i odpowiednim polakierowaniu, trzeba poczekać z kolejnymi pracami nawet i dwa tygodnie.

Jeśli zdecydujemy się na podłogę z paneli, pracę możemy wykonać samodzielnie i już następnego dnia możemy z takiej podłogi korzystać. Jeśli lakier wyschnie możemy przystąpić do kolejnego malowania ścian, tym razem ostatecznego. Przedtem trzeba jednak przykryć podłogę tektura i specjalną folią. Taka czynność musi być wykonana bardzo starannie. Tym razem malujemy dokładnie i starannie. Teraz jest też czas na zainstalowanie drzwi i listew przypodłogowych. Ostatnim etapem jest założenie karniszy, lamp, no i ewentualną zabudowę kuchni. Na koniec wstawiamy pozostałe meble.

Wykańczasz kuchnię? Koniecznie sprawdź tę stronę internetową!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl