Jak wybrać okna i drzwi?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 2564 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 377 | Data: Thu, 29 Aug 2013 | 475 komentarzy

Wybór okien i drzwi do mieszkania nigdy nie jest prosty. Wiele osób zmaga się z tym problemem i samemu sobie nie może z nim poradzić. Czasami zatrudnienie fachowca to jedyna opcja amatorów, którzy nie potrafią sami zadbać o wystrój swojego mieszkania.

 Istnieje jednak możliwość skorzystania z licznych poradników w sieci, które dokładnie opisują ten problem i pozwalają go wygodnie rozwiązać. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z faktu, że drzwi oraz okna to elementy zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne.

Dekoruj oknem!

Dekoracje okienne to przede wszystkim zasłony i firany, ale nie tylko. W ostatnim czasie dużą popularność zyskują rolety - zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Tworzenie aranżacji okiennych przy pomocy rolet i zasłon jest nie tylko proste, ale i skuteczne - tego typu dekoracje są przyjemne dla oka i pozwalają wywrzeć wrażenie zarówno na gościach, jak i na... przechodniach, jeśli mieszkanie jest odpowiednio usytuowane. Nie należy jednak przesadzać z "energicznością" wzorów na roletach, by - z drugiej strony - nie zwracać na dane mieszkanie zbyt wiele uwagi przypadkowych osób...

Ładne drzwi?

Niektóre osoby wychodzą z założenia, że drzwi, czy to wewnętrzne czy zewnętrzne, powinny być przede wszystkim bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia, a szczególnie na starania włamywaczy, by dostać się do środka. Nie jest to jednak jedyne kryterium, które należy brać pod uwagę, kupując drzwi - wytrzymałość jest ważna, ale co komu po drzwiach, które wyglądają dosłownie okropnie i nie można na nie patrzeć, a mimo wszystko trzeba z nimi obcować na co dzień? Drzwi wewnętrzne powinny być dopasowane do ogólnej kompozycji dekoracyjnej w mieszkaniu, bo inaczej będą wprawiać mieszkańców w złe samopoczucie. Cały czas.

Wysoka jakość?

Czy warto oszczędzać na drzwiach albo oknach? Z pewnością nie. Należy wybierać produkty wysokiej jakości, które nie tylko są wytrzymałe i ochronią mieszkańców przed włamywaczami, ale także będą przyjemne dla oka i ładnie skomponują się z resztą wewnątrzmieszkalnej aranżacji. Warto zawsze dobrze się zastanowić, jak zakupiony produkt, element wyposażenia, czy właśnie w tym przypadku - drzwi lub okna, będą komponować się z resztą wystroju mieszkania. Co do drzwi wejściowych, to dobrze aby współgrały też przestrzenią zewnętrzną, taką jak nasz przydomowy ogródPodpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl