Artykuły w kategorii: Remont i wykończenie wnętrz

91: Mozaika
Posadzką nazywa się w architekturze zewnętrzną, wierzchnią i zarazem ostatnią warstwę podłogi, będącą jej wykończeniem. To co najczęściej zwiemy podłogą jest więc w zasadzie posadzką...

92: Renowacja drewnianej podłogi
Jeżeli drewniana podłoga wygląda na nieco zużytą można poddać ją renowacji aby odzyskała dawny połysk. Odnowa parkietu wcale nie jest łatwa, ale z pewnością warta zachodu.

93: Tapetowanie w skrócie
Często odkładamy remont danego pomieszczenia ze względu na wysokie koszty robocizny. Fachowcy cenią się coraz bardziej, ponieważ zleceń mają dużo a czasu na ich realizację mało. W związku z tym za profesjonalne usługi trzeba odpowiednio zapłacić...

94: Farba strukturalna
Pomalowanie farbą ścian w domu to najpopularniejsza metoda ich aranżacji. Ściany są jak tło dla obrazu – stanowią podstawę, na której nadbudowuje się resztę. Mogą więc podkreślić kolorystykę wnętrza, wydobyć istotne elementy (np. meble), nadać odpowiedni klimat.

95: Wybieramy młotek
Młotek to narzędzie, które musi znaleźć się w każdym domu i w każdej podręcznej skrzyneczce z narzędziami. Przyda nam się nie tylko do wbicia gwoździa w ścianę, gdy chcemy powiesić na niej jakiś obraz, ale też do innych domowych prac remontowych. Istnieje jednak kilka rodzajów młotków. Do czego służą?

96: Pielęgnacja powierzchni drewnianych
W większości domów wykorzystuje się elementy drewniane – podłogi, schody, meble...Drewno uważane jest za ponadczasowe, jednak nie każdy wie jak o nie dbać. Wymaga bowiem innej pielęgnacji w zależności od sposobu wykończenia oraz gatunku i strefy klimatycznej, z której pochodzi.

97: Zalety i wady farb akrylowych
Przy aranżacji wnętrz, jednym z pierwszych wyborów jest farba do ścian. Największym dylematem jest najczęściej kolor. Jednak warto też zastanowić się czasem nad typem farby, którą zastosujemy. Najpowszechniejsze są farby akrylowe. Jakie mają zalety i wady?

98: Leroy Merlin pomaga w remoncie
W jakiej sytuacji, kiedy akurat wykonujemy remont, zaczyna nam być potrzebna pomoc fachowców? Co takiego musi się stać, żeby oni okazali się na tyle niezbędni, abyśmy nie mogli sobie bez nich poradzić?

99: Remont krok po kroku
W jaki sposób krok po kroku przeprowadzać remont? Najlepiej robić to rozsądnie, a więc nie rzucać wszystkiego i naraz remontować wszystkie pokoje oraz, przy okazji, kuchnię i łazienkę, tylko działać systematycznie w sposób przemyślany.

100: Kiedy potrzebny remont, kupuj materiały w Sieci
W jakich sytuacjach dochodzimy do wniosku, że musimy wreszcie przeprowadzić w domu remont generalny? Może być ich wiele, niemniej jedną z takich, które są najbardziej charakterystyczne, to moment, w którym wszystko po kolei zaczyna się psuć, a ściany przestają mieć taki kolor, jaki miały.


Strona 10 z 13
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]  
© 2011 Artykulis.pl