Zabieramy się za przeprowadzkę do Łodzi

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: zenofsem

Czytano: 737 razy | Kategoria: Przeprowadzki | Ilość słów: 578 | Data: Tue, 31 Jul 2012 | 25 komentarzy

W momencie podjęcia decyzji o przeprowadzce do Łodzi będą na nas czekały liczne problemy w postaci pakowania rzeczy, liczenia kosztów transportu czy mozolnego rozkładania, składania i wnoszenia mebli.

Jednak jeśli zrobimy to wszystko z głową, nie powinniśmy mieć problemu podczas przeprowadzki. Łódź, chociaż jest sporym miastem pełnym kamienic i bloków, w rzeczywistości nie odróżnia się za bardzo od innych miast, jak Warszawa czy Poznań.

Za to będzie działało na korzyść to, że w Łodzi działa bardzo wiele firm przeprowadzkowych, które są gotowe do przewiezienia twoich materiałów za rozsądną cenę. Jak przygotować swoje mieszkanie do zorganizowania całej przeprowadzki?

Pakowanie rzeczy do przenosin

Pierwszą rzeczą, jakiej będziesz potrzebować do zrobienia sprawnej przeprowadzki, będą pudła kartonowe. W Łodzi znajduje się wiele supermarketów, które posiadają wiele zbędnych kartonów po opróżnieniu ich z towarów. Większość z nich będzie trafiać na śmietnik, lecz jeśli zapytasz o możliwość zabrania ich, bardzo możliwe, że zyskasz za darmo kilkanaście pudeł.

O ile kartony do przeprowadzki w Łodzi zyskasz za darmo, o tyle taśmę pakową oraz markery do pisania będziesz musiał już we własnym zakresie zdobyć. Posłużą one do sklejenia i opisania kartonowych pudeł, aby te nie pogubiły się podczas przenosin.

Wybór firmy przeprowadzkowej

Można oczywiście samemu wszystko przewozić w samochodzie oraz przyczepie, lecz fakt jest taki, że będziesz musiał wykonać wiele kursów, aby przewieźć swoje meble. Jeśli nie dysponujesz ciężarówką, będziesz potrzebował zatrudnić fachowców od przeprowadzki Łódź posiada wiele firm zajmujących się logistyką, zatem będziesz mógł przebierać w ofertach jak tylko zechcesz.

Kieruj się przede wszystkim w wyborze doświadczeniem oraz gwarancjami, jakich udzielają ci firmy. Cena może być zdradliwa.

Koszty paliwa do przeprowadzenia się

Korzystanie z firmy przeprowadzkowej kompletnie zniesie ten problem, jako że paliwo będzie wliczone w koszty przeprowadzki po Łodzi i kraju. Natomiast inaczej ma się sytuacja, jeśli będziesz dokonywać relokacji na własną rękę.

Zalanie baku samochodu do pełna to w ostatnich latach nieomal luksus, na który niewielu może sobie pozwolić. Dodajmy jeszcze, że samochód pali zawsze więcej, jeśli jest obciążony. Pamiętaj o tym, gdy będziesz wyliczał sobie koszty przeprowadzki do nowego miasta.

Zabezpieczenie prawne transportu

Firmy logistyczne zawsze posiadają opłacone ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które w razie jakiś problemów służy jako rekompensata za zniszczone, zgubione albo skradzione przedmioty. Jeśli firma przeprowadzkowa nie oferuje w swojej umowie żadnego zabezpieczenia finansowego na wypadek uszkodzenia mebli podczas pracy jej pracowników, zastanów się, czy chcesz ryzykować współpracę z nimi.

Tymczasowe magazyny na meble

Czasami może dojść do nieprzyjemnej sytuacji, kiedy to przyjedziemy na miejsce docelowe, lecz z różnych powodów nie będziemy mogli wstawić swoich mebli do nowego mieszkania. A to zarządca nie dostarczył kluczy, a to poprzedni lokatorzy jeszcze się nie wyprowadzili – powód może być naprawdę dowolny.

W takim momencie dobrze będzie wiedzieć zawczasu, czy w razie czego będziemy mogli przechować nasze meble u znajomych na nowym miejscu. Jeśli nie mamy rodziny czy kolegów w nowym mieście, będziemy zmuszeni do wynajęcia na kilka dni magazynu, który będzie nas sporo kosztował.

Podsumowując: przeprowadzki do Łodzi to nie jest łatwa sprawa, jako że będziesz musiał koordynować wiele spraw naraz. Jednak jeśli wesprzesz się przyjaciółmi albo zatrudnisz firmę przeprowadzkową, będziesz miał znacznie mniej problemów.Podpis

Autor zajmuje się tematyką logistyki i transportu w województwie łódzkim.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl