Zalety ogrzewania podłogowego

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 539 razy | Kategoria: Ogrzewanie i wentylacja | Ilość słów: 364 | Data: Thu, 16 Oct 2014 | 0 komentarzy

Ogrzewanie podłogowe jest jednym z coraz częściej wybieranych systemów ogrzewania domu. Instalacja takiego systemu niesie z sobą wiele zalet i jeśli wciąż zastanawiamy się czy warto w to zainwestować, powinniśmy się z nimi zapoznać.

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego, wodne i elektryczne. W praktyce najczęściej stosuje się wodne ogrzewanie podłogowe. Na ten rodzaj podłogówki składa się sieć rur, którymi płynie ciepła woda wraz z elementami sterującymi i rozprowadzającymi wodę. Decydując się na instalację takiego ogrzewania musimy jednak pamiętać, że ma ona także pewne wymagania. Aby odczuwać pełnię komfortu wynikającego z ogrzewania podłogowego, powinniśmy zdecydować się na konkretne pokrycie podłogi. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą kafle lub panele przystosowane do podłogówki. Niestety drewniane deski odpadają.

Ciesz się ciepłą podłogą!

Chodzenie po przyjemnie ciepłej podłodze to tylko jeden z wielu atutów podłogówki. Zastosowanie tego systemu ogrzewania wiąże się również ze zwiększoną estetyka pomieszczeń. Wynika to z braku konieczności instalowania tradycyjnych grzejników. Kolejnym plusem podłogówki jest bardziej równomierne rozprowadzenie ciepła. Fakt, ze cała podłoga oddaje ciepło sprawia, że można łatwiej i efektywniej ogrzać pomieszczenie. Nagrzane powietrze nie gromadzi się pod sufitem.

Ogrzewanie podłogowe docenią z pewnością najmłodsi domownicy. Dzięki niemu można swobodnie biegać na boso po kaflach. Ponad to równomiernie ogrzewana podłoga nie prowadzi do takiego krążenia w powietrzu kurzu, jak jest to w przypadku tradycyjnych grzejników.

Instalacja ogrzewania podłogowego jest niewątpliwie kosztowną inwestycją. Jednak późniejsze koszty eksploatacji można obniżyć za pomocą ekologicznych źródeł energii, z którymi podłogówka może współpracować. Niemniej ogrzewanie podłogowe jest bardziej ekonomiczne niż tradycyjne grzejniki, ponieważ wymaga niższej temperatury w obiegu. Ponad to, ogrzewanie podłogowe może być stosowane w każdym pomieszczeniu – oddająca ciepło podłoga nie wpływa ujemnie na komfort snu.

Powyższe zalety podłogówki mogą przekonać jej sceptyków do zasadności takiej inwestycji. Większe nakłady finansowe związane z kosztami instalacji, mogą zostać w przyszłości zrównoważone przez ekonomiczną eksploatację. W przypadku tego systemu grzewczego, niezwykle ważna jest również precyzja wykonania oraz jakość użytych materiałów.Podpis

To nie koniec ciekawych porad na temat home improvement, zapraszamy pod ten adres.


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl