Jak wspomóc ogrzewanie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 540 razy | Kategoria: Ogrzewanie i wentylacja | Ilość słów: 333 | Data: Fri, 22 Feb 2013 | 4 komentarzy

Na upragnione wakacje każdy czeka z utęsknieniem. Co roku wybieramy inną propozycję biura podróży, by zwiedzić co raz to nowe miejsca. Niekiedy jednak okazuje się, że ów podróż marzeń przeobraża się w największy koszmar jaki tylko mogliśmy sobie wyobrazić.

Okropne jedzenie, zniszczony hotel, dodatkowe opłaty to tylko niektóre rzeczy jakie moga nas spotkać.

Pomyślmy zatem, czy nie lepiej byłoby wypoczywać w jednym miejscu, do którego np. mamy sentyment lub które wspominamy bardzo ciepło? 

Idąc tym tropem zaoszczędzimy sobie mniej lub bardziej niemiłych niespodzianek. 

Jeśli już zdecydujemy się na dane miejsce dobrze jest zapewnić tam sobie stałe miejsce pobytu. Działki letniskowe można nabyć za naprawdę niską cenę. Tym bardziej jeśli znajduje się ona w mniejszym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem. 

Nie należy przejmować się zbytnio wyglądem zewnętrznym działki i domku. Nawet najbardziej zaniedbana można bowiem bez problemu odnowić i doprowadzić do bardzo dobrego stanu.

Wybierając działkę weźmy pod uwagę:

  • sąsiedztwo w obrębie naszego domku (jesli bowiem rzeczywiście chcemy wypocząć lepiej kupić domek pośród domków należących również do rodzin z dziećmi, w przypadku domów typowo pod wynajem dla turystów, możemy narazić się na co rusz nowych lokatorów, niekoniecznie pasjonujących się spokojem natury),
  • stan techniczny domu (czy jest możliwe podłączenie różnych mediów, czy posiada sprawną elektrykę, czy ma doprowadzoną sieć kanalizacyjno - wodociągową, rodzaj zastosowanego ogrzewania).

W przypadku tego ostatniego - ogrzewania, bardzo często stosowanym urządzeniem jest ogrzewacz gazowy. Nawet jeśli w zakupionym przez nas domku go nie ma, warto o nim pomyśleć. Ogrzewanie nawet w typowych domkach letniskowych jest potrzebne. Szczególnie w okresach przejściowych: wiosną, czy jesienią, kiedy we wnętrzu domu nie zawsze jest ciepło.

 

Ogrzewacz gazowy może być zamontowany na stałe z funkcją odprowadzania spalin na zewnątrz lub funkcjonować jako urządzenie przenośne. Rodzaj podłączenia zależy od tego jaki domek zakupimy.

 

O odpowiednim ogrzewaniu warto w tym wypadku szczególnie pamiętać. Nikt przecież nie ma ochoty zamiast korzystać z wypoczynku martwić się o duże rachunki.  Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl