Jak skutecznie ogrzać dom?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 729 razy | Kategoria: Ogrzewanie i wentylacja | Ilość słów: 327 | Data: Sat, 14 Sep 2013 | 10 komentarzy

W naszym klimacie ciepły i przytulny dom okazuje się bardzo istotny. Zimy bywają bowiem niezwykle ostre i czasami trwają od października do kwietnia. Lata natomiast nie zawsze okazują się ciepłe i słoneczne.

Dlatego okres grzewczy trwa przez większą część roku. Gdy chcemy nie odczuwać chłodu w naszym domostwie, powinniśmy przede wszystkim zbudować je w sposób solidny i szczelny.

Warto zadbać o odpowiednią grubość ścian oraz o ich ocieplenie na przykład z pomocą wełny mineralnej bądź też włókna kokosowego. Jeżeli dom jest murowany, koniecznie należy go też otynkować. Tynk nie tylko ochrania mur przed uszkodzeniami i jest estetyczny, ale też stanowi dodatkową warstwę izolacyjną dla zimna i wilgoci.

Nie można również zapomnieć o ociepleniu i uszczelnieniu dachu. Jeżeli przez szpary w pokryciu domu będzie się wdzierał wiar i deszcz lub śnieg, wówczas nie tylko będzie nam chłodno, ale też w mieszkaniu pojawi się grzyb, który jest nieestetyczny i szkodliwy dla zdrowia. Aby dom okazał się ciepły, należy ponadto zadbać o instalację mocnych, grubych drzwi, najlepiej antywłamaniowych. Będą one skutecznie nas chroniły zarówno przed jesiennymi i zimowymi chłodami, ale też przez rabunkiem.

Także okna (zobacz tutaj) powinny koniecznie być szczelne. Dobrze zdecydować się na montaż podwójnych plastikowych okien z próżniowym wypełnieniem między szybami. Jeżeli zaś chodzi o system grzewczy, to nie warto decydować się na ogrzewanie prądem lub gazem. W prawdzie nie wymaga ono zbyt wiele pracy, ale za to jest bardzo kosztowne.

Lepiej zainstalować centralne ogrzewanie węglowe. W prawdzie palenie w piecu centralnym pochłania nieco czasu, ale nie tak znowu dużo. Dzięki centralnemu ogrzewaniu mamy natomiast nie tylko ciepłe grzejniki w całym domu, ale też ciepłą wodę w rurach. Można też pomyśleć o instalacji kominka w salonie czy w sypialni. Kominek nie tylko stanowi źródło ciepła, ale też nadje domostwu szczególnie ciepłego charakteru. Przed kominkiem można bardzo miło spędzić czas zarówno z ukochaną osobą, jak też w gronie rodziny czy przyjaciół.Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl