Czym są promienniki gazowe?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 634 razy | Kategoria: Ogrzewanie i wentylacja | Ilość słów: 432 | Data: Wed, 4 Sep 2013 | 10 komentarzy

O ile nasze mieszkanie może być ogrzane za pomocą dobrze nam znanych grzejników, o tyle zdecydowanie większe pomieszczenia wymagają też bardziej zaawansowanego w tym aspekcie rozwiązania. O czym mowa?

Mowa oczywiście o naszych tytułowych urządzeniach. Promienniki gazowe to urządzenia stosowane do nagrzania pomieszczeń o naprawdę sporej powierzchni, a do takich możemy zaliczyć między innymi duże magazyny czy jeszcze większe hale produkcyjne. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ich zastosować także w innych, o nieco mniejszym obszarze, tak jak na przykład przydomowy taras. Ten fakt jak najbardziej należy zaliczyć po stronie plusów tego rozwiązania.

Jak wiadomo takie miejsca są zazwyczaj i długie i szerokie i co najważniejsze w przypadku ogrzania wysokie. Przy takich gabarytach pomieszczeń bardzo łatwo jest o nadmierne zużycie ciepła, a co za tym idzie także narażenie się na bardzo wysokie rachunki. Promienniki gazowe są tyle nowoczesnymi urządzeniami, że są w stanie skutecznie współpracować z programatorami, dzięki którym ustalimy konkretną temperaturę na całej powierzchni. Dzięki temu znacznie zaoszczędzimy.

W promienniki gazowe jesteśmy się w stanie wyposażyć w wersji jedno bądź też dwustopniowej. Warto jest wówczas zwrócić uwagę na urządzenie, dające nam możliwość regulacji mocy takiego promiennika.

Co jeszcze warto wiedzieć o zastosowaniu promienników gazowych? Między innymi to, że są bardzo szybkie i co najważniejsze skuteczne. Nawet jeśli potrzebujemy ogrzać sporą powierzchnię, dzięki promiennikom ciepło pojawi się w nich po upływie stosunkowo krótkiego czasu. To wszystko jest możliwe dzięki dużej wydajności tych urządzeń, które potrafią spalić cały gaz.

Warto zaznaczyć również, że nie należy się obawiać zastosowania gazu w tychże urządzeniach, ponieważ są one pod tym względem wyjątkowo bezpieczne, ze względu na to, że producenci tego sprzętu stosują dodatkowe zabezpieczenia, zapewniające nam stuprocentowy spokój. Promienniki gazowe wbrew obawom wielu osób, są urządzeniami ekologicznymi, minimalizując emisję dwutlenku węgla, jak również tlenków azotu.

To wciąż nie koniec ich zalet, ponieważ promienniki gazowe są także urządzeniami bardzo estetycznymi, dzięki czemu mogą stanowić także jeden z elementów aranżacji w danym miejscu, nawet jeśli samo słowo aranżacja niekoniecznie musi pasować do większych hal czy magazynów. Mimo tego, że są to urządzenia służące do ogrzania większych powierzchni, same nie zajmują zbyt dużo miejsca. Niezbyt skomplikowane jest też samo podłączenie takich promienników, które są zazwyczaj zaczepiane na suficie i podłączane do instalacji gazowej.

Inne ciekawe rozwiązania znajdziesz na tej stronie.Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl