Artykuły w kategorii: Ogrzewanie i wentylacja

31: Ogrzewanie na każdą kieszeń!
Wiele osób decydujących się na ogrzewanie domu stroni od elektrycznych rozwiązań. Niestety w społeczeństwie wciąż panuje mylne przekonanie, że ogrzewanie elektryczne zawsze równa się wysokim rachunkom. Jak się jednak okazuje nie do końca jest to prawdą.

32: Jak odpowiednio stworzyć kominek w domu?
Kominek to niezwykle ciekawy element wyposażenia wnętrza domu. To bardzo ważny element wyposażenia wnętrza salonu. Z jednej strony powoduje on rozprowadzanie po pomieszczeniu ciepła, a z drugiej wygląda bardzo ciekawe i jest synonimem domowego ciepła.

33: Czy nawilżacz powietrza jest nam potrzebny?
Najkorzystniejsza wilgotność powietrza powinna wynosić około pięćdziesięciu procent. Wtedy czujemy się najlepiej. Niestety, w naszych mieszkaniach i biurach, gdzie pracujemy, taka wilgotność nie praktycznie możliwa do osiągnięcia.

34: Czy instalować głowice termostatyczne?
Mieszkamy w klimacie, który nie jest szczególnie dla nas korzystny. Przez większą część roku jest po prostu zimno i musimy myśleć o zainstalowaniu odpowiedniego ogrzewania. Jeśli mieszkamy w bloku nie ma z tym większego problemu, poza płaceniem rachunków.

35: Jakie są zalety grzejników elektrycznych?
Wciąż bardzo duża ilość inwestorów decyduje się na zainstalowanie w swoich domach doskonałych grzejników elektrycznych. Mimo alternatywnych źródeł ciepła grzejniki elektryczne wciąż znajdują nabywców.

36: Jak wybrać piece dla własnego użytku
Wybór pieca może być bardzo trudny, ponieważ na rynku istnieje wiele jego rodzajów. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, do czego piec ma służyć oraz jakie fundusze można na niego przeznaczyć.

37: Jak prawidłowo użytkować nagrzewnice elektryczne
Nagrzewnice elektryczne są to urządzenia które gwarantują wysoki stopień cieplny w danym pomieszczeniu. Doskonale nadają się tam gdzie inne urządzenia cieplne zawodzą lub słabiej grzeją.

38: Piece gazowe najczęściej wybierane
Kiedy rozpoczynamy budowę wymarzonego domu, musimy się dokładnie zastanowić jaki rodzaj pieca chcemy u siebie zamontować, który będzie dla nas najbardziej opłacalny, który będzie najlepiej dopasowany do naszego stylu życia i do budowli jaką chcemy tutaj postawić.

39: Kocioł kondensacyjny – czy warto?
Wybór właściwego kotła do ogrzewania to dla wielu klientów prawdziwe wyzwanie – na rynku możemy bowiem znaleźć zarówno kotły z zamkniętą, jak i otwartą komorą spalania, a także urządzenia kondensacyjne, którymi się dziś zajmiemy.

40: Tani opał czy energia alternatywna?
W naszym kraju w dalszym ciągu w znacznym stopniu są używane w energetyce niekonwencjonalne paliwa. Ma to związek z historią gospodarki, która jest prowadzona w ten sposób od wielu lat.


Strona 4 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  
© 2011 Artykulis.pl