Artykuły w kategorii: Ogrzewanie i wentylacja

21: Regulatory temperatury – sprytne i przydatne urządzenia
Wielu osobom wydaje się, że praca w biurze jest niezbyt wymagająca i męcząca, wiele osób pogardliwie stwierdza nawet, że to bardziej wypoczynek niż praca.

22: Kontrola instalacji gazowej
Instalacja gazowa jest obecna prawie w każdym budynku mieszkalnym. Posiadamy kuchenki gazowe, bojlery, gazowe ogrzewanie. Dlatego też przepisy budowlane zobowiązują nas do kontroli instalacji gazowej co roku, niezależnie od tego, w jakiego typu budynku mieszkamy.A dlaczego ta kontrola jest tak ważna?

23: Rekuperacja jako sposób na odzyskanie energii w wentylacji
Od jakiegoś czasu urządzenia zwane rekuperatorami stały się bardzo powszechne na rynku wentylacji i coraz częściej polecane są przez większość firm z tej właśnie branży. Próbując bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem

24: Klimatyzacja w domu - zbawienie czy przekleństwo?
Od pewnego czasu w Polsce przybywa zwolenników chłodzenia mieszkań czy też domów poprzez różne źródła chłodzące. Jednak istnieje stereotyp, że nawet jeśli godzimy się na klimatyzację w biurze czy innym miejscu pracy, to niechętnie podchodzimy do montażu takiego urządzenia konkretnie u siebie w domu.

25: Czy stosujemy w mieszkaniu ogrzewacze?
Jeśli chodzi o ogrzewanie naszego domu czy też mieszkania jest to dla nas od wielu lat bardzo rozległy temat do dyskusji i w wielu przypadkach również kwestii spornych i wymagający głębszego zastanowienia się nad tym właśnie faktem.

26: Jakie są zalety uszczelki do okien?
Gdy zdecydowaliśmy się na wymianę okien w naszym domu to niezwykle istotna sprawą są uszczelki do okien, które również muszą być odpowiednio dobrane i zamontowane.

27: Jak działają grzejniki olejowe?
Wiele osób zmuszonych zostaje do tego, aby kupić sobie grzejnik elektryczny. Niektórzy także kupują je aby dogrzać niektóre pomieszczenia w domu czy mieszkaniu. Są różne sposoby na to aby dogrzać pomieszczenia. Na rynku znajdziemy także mnóstwo grzejników przenośnych ? od ogrzewaczy elektrycznych aż po gazowe czy naftowe.

28: Jak kupić termowentylator?
Jeśli nie posiadamy centralnego ogrzewania w swoim domu lub w mieszkaniu z pewnością prędzej czy później staniemy przed wyborem grzejnika elektrycznego. Jest to bowiem najwygodniejszy sposób ogrzewania.

29: Jak walczyć z jesiennym chłodem w domu?
Są takie dni, szczególnie podczas jesieni lub wiosny kiedy na dworze jest dodatnia temperatura, a mimo to wieczorami odczuwamy lekki chłód w naszym domu. Nie mamy jednak ochoty tylko z tego powodu od razu podłączać całego ogrzewania centralnego. Wiadomo wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

30: Jak wspomóc ogrzewanie
Na upragnione wakacje każdy czeka z utęsknieniem. Co roku wybieramy inną propozycję biura podróży, by zwiedzić co raz to nowe miejsca. Niekiedy jednak okazuje się, że ów podróż marzeń przeobraża się w największy koszmar jaki tylko mogliśmy sobie wyobrazić.


Strona 3 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  
© 2011 Artykulis.pl