Artykuły w kategorii: Ogrzewanie i wentylacja

11: Zalety i wady klimatyzatora przenośnego
Jego wybór powinien być w tym momencie jedną z kwestii do rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o wyposażenie naszego domu czy też mieszkania. Odpowiedni klimatyzator może się okazać niezbędny, kiedy mamy do czynienia z tak słoneczną i upalną pogodą, a jak wiadomo w kolejnych miesiącach może zapanować jeszcze większy ukrop.

12: Czy ściany Twojego budynku są paroprzepuszczalne?
Czy moja ściana oddycha? To pytanie zadajemy sobie za każdym razem kiedy naszym oczom ukazują się niebezpiecznie wyglądające odbarwienia i zmiany występujące w różnych partiach tynku. Dlaczego nasza ściana oddycha źle lub wcale nie oddycha?

13: Jak zapewnić sobie komfort jazdy?
Ludzie przede wszystkim dążą do przyjemności materialnych. Być może nie każda rzecz, której pragniemy jest nam niezbędna do życia, ale z całą pewnością w jakiś sposób nam je ułatwia lub też przynosi nam przyjemność.

14: W odstępach, czy po kilka – jak sadzić rośliny?
Najczęstszym błędem początkujących ogrodników jest nieumiejętne sadzenie roślin w ogrodzie. Nie chodzi tylko i wyłącznie o same kwiaty, czy też krzewy ozdobne, ale przede wszystkim o warzywa takie jak sałata, marchewka, rzodkiewka, pietruszka korzeniowa, ogórki i tym podobne.

15: Jaki materiał wybrać do ocieplenia budynku?
Prace ociepleniowe budynków są niezwykle istotne ze względu na późniejszy wpływ na koszty eksploatacyjne, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Wybór materiału i sposobu ocieplenia zależy od konstrukcji budynku, materiału z jakiego wykonano ściany oraz ich grubości.

16: Ogrzewanie na różne sposoby
Budując dom stajemy przed bardzo ważną decyzją wyboru odpowiedniego centralnego ogrzewania. Kiedyś źródłem w starych domach były piece kaflowe, które potrafiły ogrzać całe pomieszczenie.

17: Perypetie z domową instalacją
Zakup mieszkania, nie tylko z drugiej reki, ale i takiego, którego jesteśmy pierwszym właścicielem, bywa niekiedy początkiem traumatycznych przeżyć związanych z uruchomieniem i użytkowaniem domowej instalacji wodno - kanalizacyjnej.

18: Na co zwrócić uwagę kupując wentylator?
Upalne dnie spędzane w zamkniętych pomieszczeniach, bez klimatyzacji, są bardzo męczące, szczególnie jeśli jeszcze akurat musimy pracować. Sporą ulgę przyniesie zastosowane wentylatorów, zapewniających powiew chłodniejszego powietrza, co pomoże się skupić na pracy i zapewni odrobinę wytchnienia.

19: Elektryczność to kosztowne ale wygodne źródło ciepła
Błędem jest twierdzenie że energia elektryczna należy do najczystszych. Wszak przynajmniej w Polsce powstaje ona głównie poprzez spalanie paliw kopalnych. Niezaprzeczalny jest jednak komfort odbiorców końcowych, którzy nie muszą męczyć się z obsługą kotłowni.

20: Kocioł kondensacyjny – bezpieczeństwo i oszczędność
żyje w czasie jesieni i zimy. Instalując urządzenia, które grzeją, należy więc wybrać optymalną opcję i zainstalować taki kocioł, który dobrze poradzi sobie z wytwarzaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.


Strona 2 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  
© 2011 Artykulis.pl