Świeże zioła w trakcie zimy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 717 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 413 | Data: Fri, 5 Dec 2014 | 0 komentarzy

Nic tak nie wzbogaca smaku i aromatu potraw jak świeże zioła. Przygotowując świąteczne specjały każdy domowy szef kuchni doceni takie aromatyczne dodatki.

Domowy zielnik to nie tylko gwarancja świeżych ziół o każdej porze roku. To także wspaniała ozdoba kuchni. Poszukując inspiracji na ciekawy sposób dekoracji kuchni, warto jest zastanowić się nad zielnikiem właśnie.

Aranżacja zielnika to prosty i bardzo efektowny sposób na urozmaicenie wystroju kuchni. Warto jest przeznaczyć dla ziół jakieś widoczne miejsce, w którym nasze zielone skarby będą się cudownie prezentować. W efekcie zyskamy nie tylko dobrze wyglądające miejsce, ale także aromatyczne dodatki do potraw. Gdzie zatem możemy umieścić nasza domową plantację ziół?

Oaza zieleni

Najbardziej oczywistą i zarazem najkorzystniejszą dla roślin lokalizacją, będzie parapet najlepiej od południowej strony. Zapewni to ziołom długi okres nasłonecznienia. Będzie to także idealne miejsce do ekspozycji roślin. Decydując się na takie rozwiązanie, warto jest kupić ozdobne donice, w których ustawimy doniczki z ziołami. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest wykorzystanie jako podstawy dla ziół drewnianej deski. Surowe drewno lub zaolejowane w naturalnym kolorze będzie się ładnie komponowało z białymi doniczkami i zielenią ziół.

Innym ciekawym zabiegiem jest zawieszenie doniczek na zioła gdzieś na ścianie w kuchni. Mogą się one znajdować w pobliżu kuchenki, ale musimy pamiętać aby docierało tam wystarczająco dużo światła. Jeśli fragment ściany, na którym chcemy umieścić doniczki pokryty jest płytkami, musimy pamiętać o odpowiednim bodorze wierteł i technice wiercenia – dzięki temu unikniemy pęknięć płytek.

Zielnik, nieco inaczej

Ciekawym pomysłem będzie także wygospodarowanie dla ziół zupełnie osobnego miejsca. Interesującym zabiegiem aranżacyjnym jest np. wykorzystanie w roli regału starej drewnianej drabiny! Umieszczając ją pod ścianą i przytwierdzając do każdego szczebla niewielką półeczkę, zyskamy idealne miejsce na zielnik. Dodatkowo drabina będzie się prezentowała bardzo efektownie. Jeśli jednak nie chcemy decydować na taki odważny krok aranżacyjny, możemy po prostu przytwierdzić do ściany klasyczne półki. Obok ziół ciekawie będą się tam prezentować ozdobne pojemniki na przyprawy czy przetwory.

Ciekawie aranżując domowy zielnik możemy tak naprawdę odmienić oblicze naszej kuchni. Poszukując inspiracji, warto zdecydować się na odważny krok i znaleźć dla ziół inne miejsce niż oczywisty parapet. Ciekawie umieszczone półki i ozdobne doniczki, mogą wspaniale urozmaicić wnętrze, a efekt naszej uprawy z pewnością wzbogaci smak naszych potraw.Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl