Stawiamy ogrodzenie!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 602 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 512 | Data: Fri, 22 Feb 2013 | 3 komentarzy

Wbrew mniemaniu wielu ludzi ogrodzenie działki ma takie samo znaczenie jak inne elementy, które się na niej znajdują. Nawet najładniejszy dom, czy działka z pięknie zasadzonymi kwiatami i meblami ogrodowymi, jak z katalogu nie zrobi na nas wrażenia, jeśli już przy wejściu przywita nas stara i pokryta rdzą furtka.

Zazwyczaj jest tak, że na ogrodzenie nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce mało jest osób dla których zewnętrzne otoczenie domu reczywiście byłoby na tyle ważne, żeby trzeba było na nie wydać więcej niż trzeba. 

Tym samym wybieramy najczęściej jedną z najtańszych alternatyw w postaci siatki i kilku murowanych przęseł. Tym samym zapewniamy naszej działce mało atrakcyjny wygląd. Fakt, że za dość niską cenę i niekiedy wystarczający na kilkanaście lat, ale za to niespecjalnie odróżniający się od przeciętnych ogrodzeń naszych sąsiadów.

Sprawa atrakcyjnego ogrodzenia jest bardzo trudna jeśli nasza działka jest dość sporych rozmiarów. Metraż samego materiału jaki jest nam potrzebny do jego wykonania jest na tyle duży, że cena z przeciętnej staje się bardzo wysoka. Trudno zatem, abyśmy przy małej zasobności portfela zakupili wówczas ogrodzenie kute z żelaza z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Jedno jest pewne – koszt całości (w tym praca osób zakładających ogrodzenie oraz materiał) może znacznie wyszczuplić nasz portfel.

Warto pamiętać, że ogrodzenie to przecież nie tylko to co znajduje się dookoła naszego domu, ale również brama i furtka. Te dwa elementy potrafią być całkiem dużą inwestycją, tym bardziej, że stanowią ważny element dostania się na teren naszej posesji.

Jeśli zatem nie mamy ochoty lub po prostu nie stać nas na wydanie fortuny tylko i wyłącznie na ogrodzenie domu pomyślmy nad innym rozwiązaniem.

Materiałem pośrednim pomiędzy wszystkim znaną siatką, a kutym żelazem jest stare, poczciwe drewno.

Jego zakup nie stanowi poważnych konsekwencji finansowych, a przy odrobinie dobrych chęci i zdolnościach do majsterkowania nie wykluczone, że sami będzimy w stanie zarówno bramę, jak i ogrodzenie wykonać.

Drewno co prawda musimy co jakiś czas konserwować, ale nie są to zabiegi na tyle skomplikowane i kosztowne by nie poradzić sobie z nimi.

Największą zaletą drewna jest jego naturalność oraz możliwość jego formowania w różny sposób. Z niespecjalnie wyglądającej drewnianej płyty możemy wyczarować mniejsze deski, a z nich płot, którego wszyscy nam pozazdroszczą.

Oczywiście ostateczny wygląd takiego płotu uzależniony jest tylko i wyłącznie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Równie dobrze możemy otrzymać zwarte i wysokie ogrodzenie skutecznie przysłaniające nasz ogród podglądaczom z zewnątrz lub mniejszy płotek z prześwitami.

Drewniany płot nie wymaga zastosowania takich fundamentów, jak inne rodzaje ogrodzenia. Jest lekki zatem słup podtrzymujący go wystarczy wpuścić w ziemię na kilkanaście centymetrów.

Uwaga! Minimalna szerokość sztachety płotu nie powinna być mniejsza od 15 cm, a maksymalna nie większa niż 25 cm. Zbyt duże powierzchnie płyt mogą bowiem ulec wykrzywieniom, wyprężeniom i pękaniu po znacznym zmoknięciu.

Ciekawe bramy we Wrocławiu możesz zobaczyc tutajPodpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl