Poznaj zalety traktorków ogrodowych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 598 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 398 | Data: Thu, 7 Aug 2014 | 0 komentarzy

Pielęgnacja dużego trawnika wyłącznie przy pomocy kosiarki spalinowej może być uciążliwa i czasochłonna. Jeżeli mamy do koszenia duże powierzchnie, to warto zainwestować w traktorek ogrodowy.

Przyśpieszy on pracę i jednocześnie zminimalizuje nasz wysiłek. Nie są to jedyne zalety tych urządzeń, dlatego warto im się bliżej przyjrzeć. Kosiarki samojezdne, czyli popularne traktorki, docenią przede wszystkim posiadacze trawników o powierzchni większej niż 1000m2. Pojazdy te sprawdzają się zarówno przy koszeniu trawy na prostym terenie, jak i w sadach i ogrodach z dużą liczbą drzew czy krzewów. Traktorki ogrodowe wyposażone są w szereg udogodnień, które w znacznym stopniu ułatwią nam pracę i pozwolą zaoszczędzić sporo czasu.

 

Kryteria wyboru traktorka ogrodowego

Zakup kosiarki samojezdnej jest sporym uszczupleniem dla naszego portfela, jednak bardzo szybko przekonamy się o trafności zakupu. Producenci oferują nam coraz więcej modeli, które maja różne parametry. Traktorek powinien być dostosowany do wielkości naszego trawnika, jego ukształtowania oraz ewentualnych przeszkodach, które może spotykać na swojej drodze (kwiatach, krzewach, drzewach). Warto zastanowić się także, czy kosiarkę samojezdną będziemy wykorzystywać tylko do koszenia, czy skorzystamy z innych dostępnych możliwości. Traktorek może być bowiem wykorzystywany zimą do odśnieżania, z doczepioną przyczepką jest natomiast świetnym środkiem transportu. Nie warto przepłacać za rozwiązania z których i tak nie skorzystamy, jednak niektóre funkcje mogą nam się przydać. Przy wyborze traktorka powinniśmy zwrócić uwagę na moc silnika i szerokość cięcia, które zadecydują o efektywnej pracy. Obecnie możemy spotkać się z pojazdami u których szerokość cięcia przekracza 110 centymetrów. Na szybkość wykonywanej przez nas pracy duży wpływ ma także pojemność kosza na trawę. Im jest on większy, tym rzadziej musimy się zatrzymywać i go opróżniać. Wygodnym rozwiązaniem jest funkcja mulczowania, czyli rozdrabniania skoszonej trawy, którą możemy wykorzystać jako nawóz.

 

Rodzaje kosiarek samojezdnych

Ze względu na umiejscowienie noży tnących, oprócz traktorków, możemy wyróżnić jeszcze Ridery oraz kosiarki o zerowym promieniu skrętu (ZTH). Ridery doskonale sprawdzają się przy koszeniu dużych powierzchni z bogatą architekturą ogrodową. Problemu nie będzie stanowiło dotarcie do nawet najtrudniejszych zakątków naszego ogrodu, bowiem są to urządzenia cechujące się dużą zwrotnością. Udogodnieniem dla prowadzącego pojazd jest zastosowanie przegubowego układu kierowniczego. Umożliwia on zachodzenie tylnych kół przy skręcie pod maszynę, co zdecydowanie poprawia jej prowadzenie.

 Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl