Jakie meble nadadzą się do ogrodu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 579 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 411 | Data: Thu, 7 Aug 2014 | 0 komentarzy

Twój ogród zdaje się wyglądać idealnie. Królują tam piękna roślinność, bujne krzewy, drzewka owocowe, przystrzyżona trawa, a nawet są nieoczywiste dodatki: oczko wodne i fontanna, czy huśtawka dla dzieci, jednak zauważasz, że czegoś w nim brakuje.

Meble ogrodowe stanowić mogą wspaniałe dopełnienie zaprojektowanego przez Ciebie ogrodu. Pomyśl, jak wyjątkowo mogą wygląd ławeczki, huśtawki czy fotele pośród bujnej ogrodowej roślinności. Z jednej strony więc, względy użytkowe, meble ogrodowe to przyjemniej spędzony czas w każdym ogrodzie, z drugiej zaś – względy estetyczne, będzie po prostu ciekawiej i ładniej. Jakie meble mamy do wyboru?

 

Ławki 

Pasują do wielkich ogrodów, w których można wyodrębnić ulubione miejsca i tam postawić ławki. Forma i kształt to zupełnie indywidualna kwestia, mogą to być jednakowoż ławki zamontowane na stałe albo wystawione tylko na sezon letni.

 

Krzesła, fotele, leżaki ogrodowe i leżanki 

Myśląc o tej kategorii powinieneś wiedzieć, iż wybór jest ogromny. Nie wybieraj więc w ciemno, bo będziesz musiał szybko wymieniać na nowy sprzęt. Pamiętaj, że najważniejsze są walory użytkowe, a więc: 

- Czy mebel jest wyposażony w regulację oparcia?

- Czy posiada podłokietniki?

- Czy dołączono do niego poduszki?

- Czy poduszki mają zdejmowane pokrowce (to ważne z punktu widzenia utrzymania czystości)?

- Czy poduszki są przymocowane za pomocą gumek, sznurków?

- Czy fotel, leżak składa się, a tym samym można go swobodnie przenosić i przechowywać?

 

Stoły i stoliki

Wszystko, jak zwykle, zależy od naszego poczucia estetyki. Z jednej strony, dostępne są małe, subtelne stoliki oraz ławy kawowe, z drugiej wielkie stoły, przy których można biesiadować całymi rodzinami.

Przed kupnem zwróćmy uwagę czy upatrzony przez nas stół ma możliwość rozkładania. To ważne, gdyż w razie potrzeby możesz go zmniejszyć lub powiększyć.

 

Zamiast parasola – pawilon ogrodowy 

Znudził Ci się parasol ogrodowy, a może każdy w okolicy preferuje właśnie takie rozwiązanie? Chcesz inaczej? Wybierz pawilon ogrodowy. Są to po prostu duże namioty, pod którymi jest możliwość rozstawienia mebli ogrodowych. Przy większych rozmiarach istnieje nawet możliwość urządzenia dużego przyjęcia (na przykład, weselnego). Pawilony mogą być ze ścianami lub bez, choć do wielu modeli możesz bez przeszkód dokupić ścianki oddzielnie. Warto, zaopatrzyć się w takie ścianki, bo to świetna ochrona przed słońcem, ale także przed wiatrem.

Jeżeli szukamy mebli do ogrodów dla najmłodszych poszukajmy pod tym adresem.Podpis

Idealne meble do ogrodu


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl