Jak wybrać odpowiednią taczkę ogrodową?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 516 razy | Kategoria: Ogród | Ilość słów: 388 | Data: Wed, 30 Jul 2014 | 0 komentarzy

Taczka ogrodowa przyda nam się już na samym początku naszej przygody z ogrodem. Ułatwi przenoszenie materiałów typu bruk, worki z ziemią czy z nawozami. Co sezon przyda się podczas wiosennych i jesiennych porządków.

 

Budowa

Taczka składa się z: uchwytów, skrzyni ładunkowej, koła lub kół, i podpórki. W zależności od tego, jak często używamy taczkę i do jakich celów, warto się zastanowić czy potrzebujemy skrzynię o dużej pojemności ładunkowej. Zwrócić uwagę czy wysokość, kształt uchwytów oraz jakość rączek powoduje wygodniejsze użytkowanie.

 

Plastikowa czy metalowa?

Jeśli nie urządzamy ogrodu od podstaw, nie potrzebujemy kupować dużych worków nawozów, ziemi czy kory ogrodowej, a taczkę potrzebujemy np. do zwożenia niewielkiej ilości chwastów lub liści, możemy zdecydować się na plastik. Plusem plastikowych taczek jest ich waga oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Minusem – możliwość niewielkiego obciążenia, oraz potrzeba przechowywania w odpowiednich warunkach zimą, tworzywa sztuczne są mniej odporne na zmiany temperatury.

Metalowe taczki ogrodowe dostępne tu, są wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej. Zniosą większe obciążenie, różnią się wielkością, kształtem i wagą. Zwróćmy uwagę czy ścianki są odpowiednio grube (możliwość odkształcenia) oraz czy są  dobrze zabezpieczone przed korozją.

 

Drewno

Na rynku dostępne są również drewniane taczki, jednak najlepiej sprawdzają się one w roli dekoracji. Kwiatowa rabata umieszczona w takiej taczce będzie ciekawą ozdobą ogrodu.

Ogrodowa czy budowlana?

Większość taczek dostępnych w marketach nadaje się zarówno na budowę jak i do ogrodu. Jeśli zależy nam na maksymalnej ładowności i możliwości dużego obciążenia wybierzmy budowlaną. Przyda się również, jeśli planujemy remont domu lub budowę jakiegoś obiektu w ogrodzie.

 

Kółka

Taczka może posiadać jedno lub dwa kółka. Koła mogą być plastikowe lub pneumatyczne (pompowane). Jeśli planujemy duże obciążenia, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonane są felgi i łożysko. Ważna jest też to, czy istnieje możliwość wymiany zepsutego koła na nowe.

 

Przed zakupem sprawdźmy wszystkie parametry taczki, oraz jakość materiałów z jakich wykonane są poszczególne części. Przejedźmy się z taczką po markecie, wypróbujmy ruchy wykonywane przy rozładunku. Pomyślmy także o dobrym miejscu do przechowywania, nie zależnie od materiałów z jakich jest zrobiona, narażona na niekorzystne warunki pogodowe szybciej ulegnie zepsuciu.Podpis

Hania007


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl