Artykuły w kategorii: Ogród

71: Zadbaj o swoje oczko wodne
Mamy już wyśmienicie zaaranżowany ogród jednak ciągle odczuwamy brak jakiegoś istotnego elementu. Być może warto zasadzić dodatkowe drzewo lub sprawić sobie jeszcze jedną rabatę kwiatową.

72: Jak ograniczyć podlewanie w ogródku
Sytuacja hydrologiczna lub choćby tylko zwiększające się koszty zużycia wody zachęcają do korzystania z wielu sposobów pomagających zmniejszyć jej czerpanie na potrzeby podlewania ogrodu.

73: Optymalizacja nawadniania ogródka
Deficyt wodny oraz zwiększające się koszty jej użycia sprzyjają wdrażaniu metod obniżających jej zużycie w przydomowych ogródkach, nie chodzi tu o samo zmniejszenie ilości, ale przede wszystkim o zwiększenie efektywności podejmowanych działań.

74: Stawiamy ogrodzenie!
Wbrew mniemaniu wielu ludzi ogrodzenie działki ma takie samo znaczenie jak inne elementy, które się na niej znajdują. Nawet najładniejszy dom, czy działka z pięknie zasadzonymi kwiatami i meblami ogrodowymi, jak z katalogu nie zrobi na nas wrażenia, jeśli już przy wejściu przywita nas stara i pokryta rdzą furtka.

75: Pellet z torfu
Posiadasz ogródek, nie wiesz czym nawozić? Potrzebujesz właściwy opał do kominka? Warto zapoznać się z ofertami różnych firm, które zaproponują nam najlepszy produkt. Przykładem opału czy też nawozu może być torf, który jest także używany jako surowiec energetyczny w Irlandii czy też Finlandii.

76: Jesień w ogrodzie
Jesień to wyjątkowy czas dla każdego ogrodnika. To ostatni czas, gdy cieszyć się możemy feerią barw naszych roślin, a jednocześnie ostatni moment, by wysprzątać ogród i przygotować go na nadejście zimy. Szczególnej uwagi wymagają trawniki - duma wielu ogrodników.

77: Rośliny w oczku wodnym
Oczko wodne to prawdziwa ozdoba ogrodu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej nie tylko ogrodników decyduje się na jego założenie. By oczko zdobiło ogród i...cieszyło nasze oko warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

78: Pielęgnacja róż
Róże to jedne z bardziej szlachetnych kwiatów, które każda kobieta chce mieć w swoim przydomowym ogródku. Aby rosły zdrowe i pięknie kwitły, musimy odpowiednio je pielęgnować. Nie jest to wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy pamiętać o kilki zasadach.

79: Jak wyhodować trawnik?
Mały biały domek a przed nim piękny trawnik - marzenie wielu rodzin. Zadbany trawnik nie tylko ładnie wygląda, ale i świadczy o jego właścicielach, jest przedmurzem domu. Jak go wyhodować?

80: Właściwości ziół
Zioła to wszystkie rośliny, które zawierają substancje wpływające na metabolizm człowieka (np. olejki eteryczne i dostarczające surowców zielarskich). Są to gatunki lecznicze, przyprawowe, także trujące. Zioła stosowane są m. in. w ziołolecznictwie, aromaterapii i jako przyprawy.


Strona 8 z 10
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]  
© 2011 Artykulis.pl