Artykuły w kategorii: Ogród

1: To proste jak budowa młotka!
Jedno z najprostszych i najstarszych narzędzi, które najczęściej służy nam do przybijania gwoździ. Młotek, bo o nim właśnie mowa, ma jednak wiele innych zastosowań. Okazuje się, że możemy wyróżnić co najmniej 10 rodzajów młotków.

2: Świeże zioła w trakcie zimy
Nic tak nie wzbogaca smaku i aromatu potraw jak świeże zioła. Przygotowując świąteczne specjały każdy domowy szef kuchni doceni takie aromatyczne dodatki.

3: Sprzęty przydatne jesienią
„Ratuj mnie jesienny, mały Boże” - śpiewa Tymon Tymański w znanej piosence o jesiennej depresji. Bo rzeczywiście czas to nieszczególny. Mniej słońca, chłód, krótkie dni. Co gorsza, w ogrodzie czeka na nas tak dużo pracy, że nie wiadomo, gdzie ręce włożyć. Dlatego lepiej pomóc sobie, kupując odpowiedni sprzęt.

4: Pielęgnacja trawnika w trakcie upalnego lata
Przygotowanie trawnika wymaga od nas sporo pracy, dlatego nie możemy zapominać o jego regularnej i właściwej pielęgnacji. Jest ona szczególnie ważna latem, kiedy trawa jest szczególnie narażona na przypalenie przez promienie słoneczne i przesychanie.

5: Poznaj zalety traktorków ogrodowych
Pielęgnacja dużego trawnika wyłącznie przy pomocy kosiarki spalinowej może być uciążliwa i czasochłonna. Jeżeli mamy do koszenia duże powierzchnie, to warto zainwestować w traktorek ogrodowy.

6: Aranżacja ogródka w zabudowie szeregowej
Popularne „szeregówki” cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem - są wygodną alternatywą dla dużego domu za miastem. Zazwyczaj przylegają do nich ogródki, które jednak są niewielkie i ograniczają możliwości ich zaaranżowania.

7: Jakie meble nadadzą się do ogrodu?
Twój ogród zdaje się wyglądać idealnie. Królują tam piękna roślinność, bujne krzewy, drzewka owocowe, przystrzyżona trawa, a nawet są nieoczywiste dodatki: oczko wodne i fontanna, czy huśtawka dla dzieci, jednak zauważasz, że czegoś w nim brakuje.

8: Nawadnianie ogrodu? Bez paniki - to da się zrobić!
Każdy właściciel ogrodu to przyzna, iż jedną z najbardziej zajmujących czynności jest nawadnianie. Tak się składa, że bilans wodny dla naszego kraju jest na minusie, stąd potrzeba dostarczenia odpowiedniej ilości wody dla rozwoju roślin.

9: Piękny ogród w 3 krokach
Dom z pięknym ogrodem wynagrodzi każde zmartwienie i poprawi humor nawet w najgorszy dzień. Jak go urządzić, żeby był bliski ideału? Oto 3 kroki, które dzielą od tego celu.

10: Na kłopoty z trawnikiem – wertykulator i aerator
Gdzie się podział ten wspaniały trawnik, który zachwycał swoim pięknem? To pytanie zadaje sobie wielu, gdy po kilku latach od założenia ogrodu, trawnik rośnie zdecydowanie gorzej. Przyczyna? Bardzo prawdopodobne, że to zbita warstwa pędów i kłączy zwana filcem.


Strona 1 z 10
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]  
© 2011 Artykulis.pl