Zalety mieszkania na obrzeżach miasta

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 496 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 335 | Data: Thu, 14 Aug 2014 | 0 komentarzy

Miasta powiększają się dzisiaj w zastraszającym wręcz mieście. Np. Warszawa jeszcze 50 lat temu była sporo mniejsza. Od tamtego czasu włochnęła jednak sporo okolicznych wiosek jak np. Kabaty dzisiaj stanowiące jej dzielnicę.

Dzisiaj każde miasto ma rozległe peryferia i to właśnie te obrzeża stanowią naprawdę łakomy kąsek dla developerów i zwykłego Kowalskiego.        
Wiele ludzi chce mieszkać na obrzeżach miasta, bo ma to wiele zalet. Mieszkanie na obrzeżu miasta daje wiele plusów jakie może dać miasto, ale też i posiada zalety wsi. Na obrzeżach      jest o wiele spokojniej i często też znacznie bezpieczniej niż w centrum miasta. Czynsze w tych dzielnicach są nierzadko nieco niższe niż w centrum ze względu na oddalenie od administracyjnego środka miasta czy wręcz aglomeracji. Jednocześnie mieszkając na obrzeżu możemy w każdej chwili podjechać do centrum i skorzystać z tego co ono oferuje: kina, teatru, dyskoteki – nie musimy mieć wcale tych obiektów zaraz za płotem, niektórych – jak np. klubów wręcz wolimy nie mieć w pobliżu.    
Obrzeża są najczęściej bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta: autobusami podmiejskimi, tramwajami czy nawet linią metro, dlatego problem dostępu do dóbr kultury ośrodków publicznych jest rozwiązany.     

Zaletą obrzeży jest także to, że są po prostu bardziej zielone. Często za domem mamy lasek czy staw,  niedaleko ścieżki rowerowe.  Mieszkańcy centralnych dzielnic raczej nie mogą marzyć o tym, że niedaleko swojego domu jesienią znajdą grzyby, a mieszkańców peryferiów jak najbardziej. W centrum możemy możemy tylko marzyć o tym, by (jeśli nas na to stać) zbudować sobie ogromny basen i pole do golfa, tymczasem na obrzeżach jest to bardziej możliwe – dlatego właśnie wiele osób spełnia swoje (często wręcz megalomańskie) ambicje i buduje domy takich rozmiarów jakie im się wymarzą.       
Dom na obrzeżu miasta to też większa prywatność. Daje to też możliwość posiadania zwierząt – np. dużego psa, który męczyłby się w mieszkaniu w środku miasta czy też nawet konia

Podpis

Zamieszkaj w domu energooszczędnym w 6 Dzielnicy we Wrocławiu - sprawdź inwestycjęj!


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl