Domy z drewna, czyli słów kilka na temat wad i zalet budownictwa drewnianego

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: uzytkownik

Czytano: 483 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 548 | Data: Mon, 31 Mar 2014 | 0 komentarzy

Domy z drewna buduje się u nas w kraju coraz częściej. Z lewa i prawa słyszymy jak piękne i korzystne są te domy. Ile jednak w tym prawdy, najlepiej przekonać się samemu i poznać wady i zalety przed ewentualną budową tego domu.

Najpierw weźmy na tapetę wady, czyli jakie wady mają domy z drewna?

Nieprawidłowo wykonane domy z drewna są powodem trudności w użytkowaniu. Do takich domów z drewna wykorzystuje się często złej jakości materiały, które nie nadają się do wykorzystania do budowy domów. Mogą się one później przyczynić do tego, że dom zbyt szybko się wychładza, Jak się okazuje istnieć może jeszcze inny problem, a mianowicie zbyt szybkie nagrzewanie się domu. Problem ten może się okazać prawdziwą udręką, jeśli na na zewnątrz panuje wysoka temperatura. Wtedy konieczne jest korzystanie z klimatyzacji, której raczej w domach się nie instaluje, a jeśli już się instaluje, to koszty korzystania z niej są ogromne.

Jakość drewna użytego do budowy domu jest przede wszystkim uzależniona od tego jak drewno było przechowywane jak było suszone, oraz jak wyglądało drzewo, z którego pozyskani drewno do budowy.

Drewno, które będzie wykorzystywane do budowy domu z drewna musie by wysuszone. W przeciwnym razie domy z drewna budowane z mokrego drewna będą miały obsuwające się ściany. Równie niebezpieczne procesy to gnicie, butwienie drewna, jak również występowanie insektów. Wśród tych ostatnich mogą występować między innymi korniki, które skutecznie przyczyniają się do niszczenia drewna i naruszenia jego właściwej struktury.

Domy z drewna trzeba również odpowiednio impregnować i zabezpieczać by nie były podatne na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Brak tego działania spowodować może, że drewno będzie zagrożone pojawieniem się uszkodzeń i wspomnianych wcześniej korników.

Jednak nie trzeba się tym przejmować ponieważ nowoczesne budownictwo drewniane jest przystosowane do radzenia sobie z takimi problemami. Aby unikną szkodników i uszkodzeń przez szkodliwe czynniki atmosferyczne drewno się impregnuje odpowiednimi środkami, które maja bardzo wysoką skuteczność. Zatem jeśli budujemy dom z fachową ekipą, która specjalizuje się w budownictwie drewnianym to nie mamy powodów do obaw. Fachowcy dadzą nam gwarancję, że dom będzie wykonany z najlepszych materiałów i na najwyższym poziomie.


Zalety, zalety, zalety, czyli jak domy z drewna wpływają na nasze zdrowie i finanse?

Jak się okazuje domy z drewna mają ogromną ilość zalet, czy z pewnością przebijają wady budownictwa drewnianego.

Po pierwsze domy z drewna są energooszczędne, co powoduje, że koszty jakie musimy ponieść na ogrzanie domu są zdecydowanie niższe niż w przypadku na przykład domów murowanych. Ogrzanie domu nie wymaga ogromnych nakładów i dużej energii. Jest t zarówno przyjazne dla portfeli, jak i dla środowiska, ponieważ spada ilość emitowanego dwutlenku węgla.

Domy z bali to również naturalność, czyli ekologia na najwyższym poziomie. Drewno nie zanieczyszcza środowiska. Jego produkcja nie jest przyczyną tworzenia dodatkowego zanieczyszczenia, wręcz przeciwnie, wpływa bardzo pozytywnie.

Drewno jest naturalnym materiałem, który oddycha. Powoduje, to ze w domach zawsze panuje odpowiednia wilgotność, która powoduje, że w domach mamy do czynienia z mikroklimatem, którego nie możemy doświadczyć w żadnym innym domu.

Domy z drewna są również bardzo trwałe. Z powodzeniem mogą konkurować z domami murowanymi. Jak się okazuje wytrzymują one nawet sto lat. Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl