Domy z bali - charakterystyka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: uzytkownik

Czytano: 492 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 469 | Data: Tue, 22 Apr 2014 | 0 komentarzy

Domy z bali to domy, które buduje się technologii zrębowej. Jest to technologia zgoła odmienna od technologi domów murowanych. Niestety jak do tej pory pomimo coraz większej popularności domów z drewna nie jest to technologia, w której buduje się większość domów w naszym kraju.

A szkoda, bo domy z bali mają ogromną ilość zalet i są korzystne zarówno dla naszego zdrowia, samopoczucia, jak i naszego portfela. Domy z bali stanowią jak się okazuje jeden ze starszych sposób budowy domów. Buduje się je szybko i mają swój urok, jak również wiele innych zalet, którym chcemy się tu przyjrzeć.

Domy z bali – skąd popularność na domy tego rodzaju?

Domy z bali to domy, które buduje się w naszym kraju coraz częściej jednak dlaczego tak się dzieje? Jakie są tego powody? Wśród możliwych powodów wymienić można:

  • niepowtarzalny urok, jaki panuje w domu zbudowanym w tej technologii,

  • bardzo szybki czas budowy – ponieważ buduje się go z gotowych elementów, jakimi są bale,

  • materiał, z jakich się je buduje jest doskonałym izolatorem termicznym, który nie wymaga dodatkowego docieplenia,

  • domy z bali mają doskonały wpływ na zdrowie jak i samopoczucie mieszkańców,

  • domy z bali to doskonały przykład i pomysł na dom w pełni ekologiczny, który nie stanowi żadnego obciążenia dla środowiska,

  • domy z bali stanowią niezwykle trwały rodzaj domu, który przy odpowiedniej konserwacji mogą wtzrymac nawet dłuj niż najbardziej popularne w naszym kraju dom murowane.

Jeśli chodzi o koszy budowy takiego rodzaju domu to są one również bardzo atrakcyjne, ponieważ taki dom można zbudować już w cenie, w jakiej buduje się domy murowane. A jak widać domy z drewna a szczególnie domy z bali mają ogromna ilość zalet.

Domy z bali - z kim budować?

Domy z bali to piękne domy, jednak jak się okazuje technologia, w której są one budowane wymaga precyzji i szczególnego zaangażowania i skupienia na każdym etapie budowy takiego rodzaju domu. Domy takie buduje się bez użycia spoiwa, jakim jest zaprawa. Poszczególne elementy łączy się przy pomocy gwoździ. Bale muszą być również indywidualnie przygotowane. Każdy bali musi być ręcznie dopasowany do innego bala, który będzie w domu leżał obok niego. Jest to konieczne do tego by dom był jak najbardziej funkcjonalny i nie sprawiał żadnego problemu w użytkowaniu.

Jeśli chcemy zatem mieć piękny dom z bali, który będzie domem zbudowanym na najwyższym poziomie to koniecznie musimy budować dom taki z profesjonalistami, którzy doskonale się znają na tym co robią. Na ryku mamy trochę firm, które budują dom tego typu jednak nie każda firma potrafi zbudować dom z bali przeznaczony do zamieszkania przez cały rok. Należy zatem wybrać tak by później nie żałować i nie borykać się na przykład z problemami takimi jak wilgoć czy robactwo, które może pojawić się w domu z bali. Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl