Dom na przedmieściach - zalety i wady

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 507 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 403 | Data: Mon, 17 Mar 2014 | 0 komentarzy

O budowie domu w ścisłym centrum miasta nie można nawet marzyć, najbardziej atrakcyjne działki już dawno zostały bowiem wykupione. Najczęściej przez deweloperów, dla których atrakcyjna lokalizacja inwestycji jest ważna.

Nie da się zresztą ukryć, że nawet w przypadku ich pojawienia się, nabywcy indywidualni nie mogą wykazywać nimi zainteresowania, ceny działek tak atrakcyjnie zlokalizowanych mogą bowiem onieśmielać nawet osoby bardzo bogate.

Trudno zatem dziwić się, że coraz więcej domów budowanych jest na przedmieściach i to nawet pomimo tego, że mówimy w takim przypadku o praktyce, która nie tylko posiada szereg zalet, ale również nie jest wolna od niedociągnięć.
Argumentem przemawiającym za tym, aby zainteresować się nowymi domami zlokalizowanymi na przedmieściach, np. Wroclawia, jest przede wszystkim ich cena. Imponuje ona nie tylko wówczas, gdy sami chcemy budować nieruchomość, ale i w przypadku jej zakupu na rynku pierwotnym i wtórnym. Co więcej, mamy do czynienia z warunkami finansowymi na tyle atrakcyjnymi, że niekiedy dom na przedmieściach okazuje się tańszy niż mieszkanie o sporej powierzchni zlokalizowane na osiedlu położonym w pobliżu centrum.
Warto zwrócić uwagę również na to, że przedmieścia oferują nie tylko przystępne ceny, ale i wyjątkowy tryb życia. Wyprowadzając się ze ścisłego centrum zyskujemy odrobinę otwartej przestrzeni, możliwość oderwania się od zgiełku i szansę na wyciszenie się. Nie musimy przy tym w przymusowy sposób uczestniczyć w życiu naszych sąsiadów, a niekiedy dysponujemy na tyle dużą przestrzenią do zagospodarowania, że możemy pozwolić sobie nie tylko na dom, ale również na przydomowy ogród. W samym domu także mamy więcej miejsca, w cenie porównywalnej z tą, jaką wydalibyśmy na mieszkanie w centrum miasta zawsze otrzymujemy bowiem zdecydowanie większą przestrzeń.

Nie oznacza to, oczywiście, że domy na przedmieściach są wolne od wad, choć współcześnie nie warto już generalizować przyjmując, że zawsze należałoby liczyć się z jednakowo poważnymi niedogodnościami. Najczęściej wspomina się w tym kontekście o konieczności dojeżdżania do ścisłego centrum do szkoły lub pracy, a to zabiera nie tylko czas, ale i spokój, niejednokrotnie bowiem wiąże się z koniecznością przebijania się przez zakorkowane ulice. Warto zwrócić uwagę i na to, że przedmieścia często nie mogą zagwarantować nam oczekiwanego dostępu do kultury, sztuki, edukacji, a nawet służby zdrowia, choć twórcy nowych osiedli domów jednorodzinnych poza centrum stawiają współcześnie na ich samowystarczalność.

Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl