A może liczniki prądu na kartę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 663 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 313 | Data: Tue, 8 Oct 2013 | 9 komentarzy

Coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się liczniki prądu na kartę pre-paid, które umożliwiają dostęp do korzystania z energii elektrycznej po wcześniejszym wniesieniu ustalonej przedpłaty.

Ich działanie zbliżone jest do tak popularnych w dzisiejszych czasach telefonów komórkowych. Odbiorca może korzystać z przesyłki energii elektrycznej mając jedynie aktywowaną kartę pre-paid. 

 

Liczniki prądu na kartę przedpłatową to idealne rozwiązanie w przypadku podnajmowania mieszkań w jednej nieruchomości. Stanowią one doskonałą alternatywę do podliczników. Najemca żeby móc korzystać z energii elektrycznej musi wcześniej opłacić kartę pre-paid i samodzielnie rozliczać się za zużycie prądu a właściciel nieruchomości nie odpowiada przed zakładem energetycznym za zaległości spowodowane nie opłacaniem należności przez podnajemcę. Liczniki prądu na kartę to również sposób na dostęp do energii elektrycznej w domkach letniskowych, które właściciele odwiedzają jedynie w sezonie urlopowym. Podczas swojej nieobecności nie muszą wnosić opłat stałych za przesądnie energii.

Liczniki prądu na kartę działają podobnie jak tradycyjne urządzenia a różnią się jedynie tym, że dostęp do energii elektrycznej uzyskuje się dopiero po aktywacji karcie. Dwudziesto cztero cyfrowy kod doładowujący można zakupić w zasadzie w każdym Biurze Obsługi Klienta zakładu energetycznego lub korzystając z usługi energomatu funkcjonującego w sieci internetowej. Kartę w zależności od potrzeb odbiorcy można wykupić na jeden dzień, tydzień bądź miesiąc.

 

Niektóre zakłady energetyczne oferują również możliwość korzystania z karty debetowej. Jest to dobre zabezpieczenie w przypadku gdy przez nieuwagę bądź z powodu czasowego braku środków finansowych odbiorca nie aktywuje swojej karty. Osoby, które mają zamontowane liczniki prądu na kartę dzięki świadomości ilości wykupionej na dany okres czasu energii elektrycznej stają się bardziej oszczędne co w dzisiejszych czasach jest priorytetem ogólnoświatowej polityki ekologów.

czytaj więcejPodpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl