Artykuły w kategorii: Nieruchomości

51: Jaki podatek przy sprzedaży mieszkania
Chociaż wszyscy musimy płacić podatki, w tym podatki od nieruchomości, nikt za bardzo z nas nie lubi tego czynić, każdy stara się, aby uzyskać jakiś odpis od podatku czy też odsunąć płacenie danego podatku w czasie, jeżeli pojawia się taka możliwość prawna.

52: Dlaczego ekspertyza budowlana jest tak ważna?
Okresowe przeglądy stanu technicznego obiektów budowlanych są w myśl aktualnych przepisów prawa budowlanego po prostu obowiązkowe. I chociaż ekspertyza budowlana nie jest bezpłatna, to jednak lepiej o niej nie zapominać.

53: Najczęściej popełniane błędy przy budowie domu?
Dom, który ma pełnić oazę spokoju i ciepła rodzinnego przez całe nasze życie nie może być tylko ładny ale i użyteczny oraz funkcjonalny w swoim utrzymaniu. Co zatem należy zrobić, aby tak było?

54: Najdroższy dom jednorodzinny w Bombaju!
Najdroższe domu kojarzą nam się z... Chyba najczęściej z ogromnym ogrodem, koniecznie z fontanną, dużą ilością kwiatów, stawem, ławeczkami nieopodal niego i równo skoszoną trawą.

55: Przyszłość polskich osiedli – projekt secure by design!
Projekt secure by design powstał w latach 90. w kanadyjskim ośrodku akademickim, a z czasem zyskał wielu zwolenników w Europie. Jego głównym celem jest podnoszenie bezpieczeństwa na osiedlach, bez konieczności odgradzania mieszkańców.

56: Jak wybudować garaż?
Mówi się, że każdy mężczyzna w swoim życiu powinien zrobić trzy rzeczy – posadzić drzewo, spłodzić syna oraz zbudować dom. Jednak każdy prawdziwy mężczyzna ma w swoim życiu coś jeszcze. Coś, co kocha niemal tak samo jak rodzinę i o co dba każdego dnia, jak o własne dziecko.

57: Sprzedaż gruntów rolnych a podatek od przychodu
Sprzedaż wszelakich nieruchomości czy też gruntów jest dzisiaj różnymi formalnościami. Nie możesz tak po prostu sprzedać nawet niewielkiego fragmentu ziemi sąsiadowi bez odpowiednich procedur.

58: Kupno mieszkania – z pośrednikiem czy bez?
Od jakiegoś czasu zakupienie mieszkania bez pośrednika sprzedaży jest wręcz niemożliwe. Jest to wymóg, który wydaje się bezsensowny dla wielu osób, a zwłaszcza kupujących, bo to najczęściej oni są obciążani kosztami prowizji pośrednika.

59: Poszerzaj swoją wiedzę specjalistyczną, czytuj blog o nieruchomościach
Jeśli jesteś w jakiś sposób powiązany z branżą obrotu nieruchomości, musisz wciąż poszerzać swoją wiedzę z tego zakresu. Zresztą dotyczy to każdego szanującego się przedsiębiorcy. Niezależnie czy prowadzisz sklepik z ziołami czy sprzedajesz samochody, powinieneś znać swoją branżę od podszewki.

60: Co reguluje polskie prawo budowlane
Każda dziedzina gospodarki oraz ludzkiej działalności jest mniej lub bardziej obłożona normami prawnymi. Zależy to m.in. od rozwoju danego państwa, w Europie czy USA prawodawstwo dotyczy prawie wszystkiego, w krajach mniej rozwiniętych, w wielu sprawach panuje tzw. ,,wolna amerykanka”.


Strona 6 z 12
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]  
© 2011 Artykulis.pl