Artykuły w kategorii: Nieruchomości

31: Kredyt na zakup nieruchomości
Inwestycje związane z zakupem nieruchomości, czy to pod postacią wolno stojącego domu jednorodzinnego, mieszkania w wielopiętrowym bloku czy samej działki budowlanej, zawsze będą inwestycjami wysoce kosztownymi.

32: Czym zajmuje się agencja nieruchomości?
W szeroko rozumianej branży nieruchomościowej bardzo szczególną rolę zajmują różnorodne agencje, biura oraz firmy zajmującej się pośrednictwem w handlu i sprzedaży nieruchomości.

33: Biuro nieruchomości – pośrednik w kupnie nowego domu
Nie każda osoba pragnąca sprzedać, kupić lub wynająć mieszkanie (albo jakąkolwiek inną nieruchomość, włączając w to działki, magazyny czy hale biurowe) ma czas na przeglądanie dziesiątek, a niekiedy nawet i setek różnych ofert.

34: Poszukiwanie mieszkania – samodzielnie czy z biurem nieruchomości?
Zmiana miejsca zamieszkania lub po prostu próba usamodzielnienia się to pierwsze kroki do uzyskania swojej niezalezności. Wybór mieszkania to kluczowa decyzja, której konsekwencje będziemy ponosili latami, dlatego tak ważne jest to, aby podjąć dobrą decyzję. Szukać samodzielnie czy skorzystać z pomocy biur nieruchomości?

35: Czy opłaca się kupić mieszkanie w 2013 roku?
Obecny rok jest bardzo znaczący, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Zakończenie dużego rządowego programu dopłat, a także obniżenie stóp procentowych i nowelizacja Rekomendacji S – wszystko to powoduje duże zmiany, często na lepsze. Czy warto zastanawiać się nad kupnem mieszkania w tym roku – co w praktyce oznaczają te zmiany?

36: Być czy nie być mieszkańcem zamkniętego osiedla?
Osiedla zamknięte to już nie tylko moda, ale stały element polskiego krajobrazu. Większość nowych deweloperskich inwestycji oferowało właśnie mieszkanie na osiedlach zamkniętych. Jakie są wady i zalety tego typu lokalizacji i czy warto skusić się na takie rozwiązanie?

37: Dlaczego warto skorzystać z usług biuro nieruchomości Wrocław?
Kupić i sprzedać mieszkanie wcale nie jest łatwo. Nie wiadomo nawet co gorzej. I jedni i drudzy – kupujący i sprzedający chcą osiągnąć to samo jak najbardziej korzystną cenę. Z tym, że korzystna cena dla sprzedającego to cena wysoka, a dla kupującego to cena niska. Jak pogodzić tak zupełnie sprzeczne pragnienia?

38: Park rozrywki w nieczynnym browarze
Czasami myślę, że władze naszego miasta porwały się z motyką na słońce, planując tak ogromną inwestycję w czasach kryzysu. Ale przyznać muszę, że z moich obserwacji – niestety tylko częściowo naocznych – wynika, iż wszystkie prace idą zgodnie z planem.

39: Zielone budownictwo
Unia Europejska wprowadza różne przepisy dotyczące budownictwa. Mało kto jednak wie, że od 2009 roku każdy wybudowany dom musi spełniać warunki charakterystyki energetycznej.

40: Co powinna zawierać umowa najmu?
Najważniejsze, by umowy najmu nie traktować jak przysłowiowej kuli u nogi, która tylko nas ogranicza, ale raczej jako gwarancję bezpieczeństwa, dzięki której będziemy mogli spać spokojnie. Nawet w wynajętym łóżku.


Strona 4 z 12
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]  
© 2011 Artykulis.pl