4 sprawdzone sposoby na dojeżdżanie do pracy z obrzeży miasta

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 494 razy | Kategoria: Nieruchomości | Ilość słów: 438 | Data: Sat, 17 May 2014 | 0 komentarzy

Mieszkanie na przedmieściach ma szereg zalet, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. W tym kontekście warto wspomnieć przede wszystkim o konieczności dojeżdżania do pracy, a ta często znajduje się znacznie bliżej centrum niż byśmy tego chcieli.

 Dojazdy często stają się prawdziwym koszmarem skłaniającym nas do zadania sobie pytania o to, co właściwie skłoniło nas do decyzji o wyprowadzce ze śródmieścia. Na szczęście, można przyczynić się do tego, że będą nam zajmowały nieco mniej czasu i nie będą kosztowały tak wielu nerwów.
Sposób pierwszy – dłużej, czyli krócej
Właściciele samochodów zazwyczaj spoglądają z wyższością na osoby, które jadąc do pracy muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Sami przed sobą przyznają jednak, że ich własna sytuacja nie jest o wiele lepsza. Dojazd do pracy często wiąże się z koniecznością stania w korku, trudno przy tym przewidzieć, gdzie pojawią się najpoważniejsze utrudnienia. Dojeżdżając z obrzeży miasta warto zatem zastanowić się nad połączeniem alternatywnym i to nawet pomimo tego, że może wydawać się ono znacznie dłuższe i bardziej skomplikowane. Jeśli pozwoli nam na uniknięcie korków, z pewnością przymkniemy oczy na inne jego niedociągnięcia.

Sposób drugi – a może jednak pojechać autobusem
Komunikacja miejska jest często przedmiotem niewybrednych żartów, warto jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest on tak złą opcją, aby nie skorzystać z niej jadąc do pracy z obrzeży miasta. W ostatnich latach w wielu miastach dochodzi do bardzo istotnych zmian, a wysiłki mające na celu podniesienie jakości transportu zbiorowego nie ograniczają się już do wypowiadania przez polityków miłych dla ucha haseł. Ciekawym rozwiązaniem są, między innymi, pasy ruchu wyznaczone jedynie dla autobusów, dzięki którym te ostatnie nie muszą stać w korku.
Sposób trzeci – o pracowniku, który jeździł koleją
Pociągi nie cieszą się w Polsce dobrą opinią. Media donoszą przede wszystkim o ich opóźnieniach, niskiej klasie taboru i nieprofesjonalnym podejściu przewoźnika do swoich klientów. Mimo wszystko warto zorientować się, czy w porze, w której zazwyczaj wybieramy się do pracy, na pobliskiej stacji nie zatrzymuje się pociąg jadący do centrum. Może się okazać, że pozwoli nam on na oszczędność czasu i brak lęku o korki.
Sposób czwarty – rower
Jazda rowerem jest nie tylko korzystna dla zdrowia, ale i coraz modniejsza, a polskie miasta starają się promować ją tworząc kolejne ścieżki rowerowe. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie temu, aby spróbować wybrać się do pracy rowerem. Kto wie, może dojedziemy tam szybciej niż samochodem, a do tego zgubimy kilka kilogramów?

Podpis

Jeśli szukasz mieszkania na przedmieściach, sprawdź enerooszczędną inwestycję we Wrocławiu.


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl