Kupujemy odkurzacz

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: topa_jacek

Czytano: 757 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 399 | Data: Tue, 13 Jan 2015 | 0 komentarzy

Odkurzacz to jedno z najważniejszych urządzeń w służbie czystości domu. Dzięki nim podłoga w Twoim mieszkaniu będzie czysta i pachnąca. Jaki odkurzacz wybrać? Który będzie najodpowiedniejszy do naszych warunków. Oto krótkie zestawienie.

 

Standardowy odkurzacz

Słysząc słowo „odkurzacz” oczom naszej wyobraźni ukazuje się obraz typowego odkurzacza workowego. Najtańszy, najbardziej uniwersalny i po prostu najpopularniejszy typ odkurzacza. Niestety ten rodzaj odkurzacza charakteryzuje się tym, że słabo pochłania kurze, roztocza. Alergeny po prostu przechodzą przez odkurzacz dodatkowo będąc rozsiewane na całe pomieszczenie. W efekcie mimo czystego dywanu, w pomieszczeniu wcale nie jest czyściej. Dlatego, jeśli pod naszym dachem mieszka alergik wybierzmy odkurzacz wyposażony w filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter)

Odkurzacz piorący

Ciekawym urządzeniem jest odkurzacz piorący. Jego działanie jest proste, w jednym z pojemników jest zawarty środek piorący, w drugim zaś gromadzona jest brudna woda z dywanu. Odkurzacze piorące świetnym wynalazkiem, niestety porządne modele potrafią sporo kosztować. Kupując takowy pamiętajmy też o jak najbogatszym oprzyrządowaniu. Ponadto wybierajmy modele o dużo większej mocy, niż potrzebujemy, ta bowiem często bywa zawyżana przez producentów. Wadą takich odkurzaczy jest znaczna waga, zapomnijmy raczej o targaniu jego po schodach.

Odkurzacz samojezdny

Schody bywają przeszkodą nie do przebycia dla kolejnego z typów odkurzaczy – odkurzaczy samojezdnych. To prawdziwy krzyk mody ostatnich miesięcy – nie tylko jednak z powodu działań marketingowych producentów. W istocie taki odkurzacz ma w sobie wiele zalet. Podstawową zaletą jest fakt, że do sprzątania nie potrzebuje on żadnego nadzoru. Wystarczy go włączyć, a on sam zajmie się resztą, pracując wedle ustalonego harmonogramu. W razie potrzeby znajdzie punkt dokujący i sam podłączy się pod zasilacz w celu naładowania akumulatorów. Wśród wad zaś należy wymienić to, że słabo sobie radzi z alergenami – dokładnie więc tak samo jak odkurzacze tradycyjne. Więcej o tego typu sprzęcie znajdziemy tutaj.

Odkurzacz centralny

Najlepszym pogromca alergenów jest z pewnością odkurzacz centralny. W przeciwieństwie do odkurzaczy samojezdnych jest on zupełnie nieruchomy i na stałe umocowany w pomieszczeniu gospodarczym. System rur łączy jednostkę centralną z poszczególnymi pomieszczeniami. Wystarczy tylko wpiąć się w odpowiednie gniazdo i już można zacząć odkurzać. Kurze i wszelkie roztocza raz wessane nie wracają już do pomieszczenia. To właśnie decyduje o przydatności tego systemu. Niestety cena takich odkurzaczy potrafi osiągnąć znaczne kwoty i nie każdego stać na luksus niemalże sterylnej czystości.

 

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl