Jak impregnować drewno?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 611 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 340 | Data: Sun, 22 Sep 2013 | 10 komentarzy

Drewno to materiał niezwykle popularny w polskich domach. Wykonujemy z niego podłogi, drzwi, okna, a nawet budujemy z niego ściany. Jest to materiał uniwersalny, który świetnie wygląda w każdej aranżacji.

 

Jednak aby zachował on swoją świeżość i naturalny wygląd musimy odpowiednio o niego dbać. Drewno możemy impregnować przy pomocy specjalnych środków do tego przeznaczonych.

Podczas impregnacji często jednak popełniamy błędy, które osłabiają żywotność drzewa, przez co traci ono swój urok i zdrowy wygląd. Aby do tego nie dopuścić i móc cieszyć się drewnianymi elementami naszego domu przez długie lata konieczne jest stosowanie się do zasad używania danego produktu impregnującego. Instrukcje jak to zrobić są dołączane do produktów w postaci ulotek lub znajdują się na etykiecie środka. Niestosowanie się do zaleceń jest najczęściej popełnianym błędem podczas impregnacji drewna.


Musimy pamiętać o tym, że jedynie ścisłe przestrzeganie zasad pozwoli nam na zaimpregnowanie drewna w odpowiedni i skuteczny sposób. Niezwykle istotną kwestią jest także sam dobór impregnatów. Na rynku znajdują się tysiące różnych rodzajów impregnatów, które przeznaczone są do różnych rodzajów drewna. Aby nie popełnić pomyłki najbezpieczniej jest zapytać w sklepie o to, jaki impregnat jest przeznaczony do gatunku drewna, który znajduje się w naszym domu. Dzięki temu unikniemy pomyłki, która może doprowadzić do problemów z naszą drewnianą podłogą czy drzwiami lub innym elementem. Impregnaty różnią się również między sobą zastosowaniem.

Tak więc musimy dobierać je odpowiednio do tego, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Również w tej kwestii najlepiej jest poradzić się specjalisty, aby uniknąć pomyłek, które mogą mieć fatalne skutki. Często drewniane elementy w naszym domu niszczeją na naszych oczach, a my nic z tym nie robimy. Odkładamy zajęcie się tą sprawą na później. Jeśli tylko zauważymy, że z drewnem zaczyna coś się dziać (pojawia się nalot, lakier się przeciera) musimy poczynić odpowiednie kroki, aby przywrócić mu dawną świetność.


Sprawdź ten blog, aby dowiedzieć się więcej o pielęgnacji drewna podczas zimy!

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl