Intensywne kolory na ścianach

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 638 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 385 | Data: Sat, 27 Sep 2014 | 0 komentarzy

Wybór koloru farby, jaką pokryjemy ściany naszego mieszkania jest jedną z najistotniejszych decyzji jakie czekają nas podczas remontu. Kolor ścian determinuje nasze dalsze wybory – to do niego właśnie dobieramy kolor podłóg, mebli czy ewentualnych dodatków. Jeśli nie chcemy mieć wszystkich ścian białych, stawiamy na kolor.

I tu zaczynają się schody. Bo który wybrać? I czy ten najbardziej ulubiony, intensywnie błękitny czy rażąco pomarańczowy, sprawdzi się jako kolor ścian? Kolorowo pomalowane ściany mogą ożywić mieszkanie i nadać mu niepowtarzalny charakter. Może się jednak okazać, ze przesadziliśmy z intensywnością barwy i wybrany kolor przytłacza pomieszczenie, nie odbija światła czy wręcz czyni pokój nieprzytulnym. Jak zatem przemycić nasze ulubione kolory na ściany, tak aby zdobiły wykańczane wnętrze?

Selekcja naturalna

Barwy takie jak niebieski, zielony czy czerwony, zwłaszcza w swoich najbardziej intensywnych odcieniach, sprawdzają się dobrze w określonych rodzajach wnętrz. Jeśli dysponujemy dużym pokojem, zaopatrzonym w duże okna, które dostarczają nam maksymalnie dużo naturalnego światła, możemy pozwolić sobie na większe szaleństwo kolorystyczne. Jeśli jednak chcemy pomalować w intensywnych kolorach ściany w niewielkim pomieszczeniu, może to okazać się bardzo złym rozwiązaniem. Podsumowując, intensywnie kolorowe ściany nie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Czasem lepiej jest porzucić marzenia o ulubionym kolorze ścian, na rzecz dobrego efektu końcowego.

tu jest ciekawy artykuł

Gra w kolory

Poszukując idealnej barwy farby, którą pokryjemy ściany w naszym mieszkaniu, musimy również pamiętać o tym, że kolory oddziaływają na nas. Nie może być tak, ze zbyt intensywnie czerwone ściany będą nas drażniły, a przebywanie w takim pomieszczeniu stanie się męczące. Intensywne kolory należy stosować umiejętnie. Jeśli karmazynowa czerwień czy intensywny turkus przemawiają do naszego gustu najbardziej, postawny na takie właśnie kolory. W stosowaniu intensywnych kolorów farb, najważniejszą zasadą jest umiar. Nie możemy przecież pomalować wszystkich ścian i sufitu w pokoju na ten sam, intensywny kolor. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie np. jednej ściany w wymarzonych barwach – resztę, wraz z sufitem malując na biało. Dzięki temu zabiegowi unikniemy przytłoczenia kolorem oraz nie zaciemnimy pomieszczenia. Możemy również pomalować w wybranym kolorze np. elementy regipsów lub po prostu wykorzystać ulubiony kolor do malowania ozdobnych elementów.

Intensywne kolory należy stosować z umiarem, jednak nie należy bać się ich stosowania. Zdecydowane kolory mogą odmienić remontowane wnętrze i uczynić je zupełnie wyjątkowym.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl