Domofony analogowe i cyfrowe – który wybrać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 629 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 402 | Data: Tue, 23 Sep 2014 | 0 komentarzy

Domofony gwarantują nam bezpieczeństwo i kontrolę nad tym, kto zmierza do naszego mieszkania. Są przede wszystkim rozwiązaniem komfortowym, bowiem dzięki nim możemy otworzyć bramę czy furtkę bez konieczności wychodzenia z domu.

Komfortowe rozwiązanie w domu i mieszkaniu

Jeszcze do niedawna domofony stosowane były tylko w mieszkaniach w blokach i służyły do otwierania drzwi wejściowych do klatki. W dalszym ciągu są tam najczęściej wykorzystywane, bowiem chyba żaden mieszkaniec nie wyobraża sobie schodzenie na dół, aby wpuścić gości czy listonosza. Technika poszła jednak już na tyle do przodu, że domofon przestaje być już urządzeniem umożliwiającym tylko komunikację głosową i otwieranie drzwi. Z tego względu coraz chętniej stosujemy je także w domkach jednorodzinnych oraz firmach.

Domofony analogowe

Urządzenia tego typu cieszą się nieustającą popularnością. Na ich korzyść przemawia nie tylko prostota użytkowania, ale również atrakcyjna cena. Domofony analogowe umożliwiają prowadzenie rozmowy na niewielkich odległościach, dlatego są najchętniej wybierane do mieszkań w blokach. Nie oznacza to jednak, że nie nadają się one to zamontowania w domkach jednorodzinnych. W takim przypadku możemy zainstalować jeden bramofon i kilka unifonów, czyli słuchawek. Jest to bardzo wygodne, bowiem możemy pozwolić sobie na zamontowanie słuchawki na każdym piętrze, a nawet w piwnicy. Oszczędzi nam to bieganiny po całym mieszkaniu w celu otworzenia komuś furtki. Jeżeli nie zależy nam na nowoczesnych rozwiązaniach i dodatkowych funkcjach, a stawiamy raczej na prostotę, to model analogowy powinien nam w zupełności wystarczyć.

Domofony cyfrowe i wideofony

Modele cyfrowe najlepiej sprawdzają się w domach jednorodzinnych oraz firmach i przedsiębiorstwach, bowiem zapewniają one większą kontrolę. Deweloperzy często montują je także na nowoczesnych, strzeżonych osiedlach. Domofony cyfrowe charakteryzują się możliwością wpisania specjalnego kodu, który powoduje automatyczne otwarcie drzwi. Alternatywą są karty kodowe, które działają na podobnej zasadzie – każdy mieszkaniec otrzymuje specjalną kartę, którą wystarczy przyłożyć do czujnika w domofonie. Coraz chętniej decydujemy się na montaż wideofonów, dzięki którym nie tylko możemy porozmawiać z osobą stojącą na zewnątrz, ale również ją zobaczyć. Jest to możliwe dzięki kamerze umieszczonej w kasecie bramofonu, która wysyła sygnał do umieszczonego w mieszkaniu wideomonitora. Producenci oferują nam nawet modele z funkcją zapamiętywania obrazów. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, kto próbował się do nas dostać w czasie, kiedy nie było nas w domu.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl