Długowłosy pupil równa się dywan z futra?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 541 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 310 | Data: Mon, 9 Jun 2014 | 0 komentarzy

Posiadanie długowłosego psa, zwłaszcza w mieszkaniu, kiedy nasz ulubieniec pozbawiony jest możliwości częstego przebywania na dworze, oznacza zazwyczaj duże kłopoty podczas sprzątania. Warto pamiętać, że posiadanie zwierzęcia o długiej sierści, wymaga porządków codziennych.

Nie każdy posiada specjalny odkurzacz, który pozwoliłby na szybkie i nie obciążające fizycznie wysprzątanie domu, zwłaszcza jeśli konieczne jest ściągnięcie sierści z dywanów. W przypadku posiadania Owczarka niemieckiego długowłosego czy Owczarka szkockiego, problem ten staje się szczególnie uciążliwy.Istnieje bardzo prosty sposób na pozbycie się zarówno futra, jak i wynikających z obecności psa kłopotów. Doskonałym narzędziem służącym między innymi do ściągania sierści z dywanów, jest zwyczajny mop gąbkowy. Zmoczenie takiej gąbki gwarantuje, że przy kilku sprawnych ruchach ściągnięte zostaną w danym miejscu nieomal wszystkie włosy psa, które łatwo szybkim ruchem ręki będzie można usunąć z powierzchni mopa. Można nasączyć go zapachem, który pozostanie na dywanie. Warto zaznaczyć, że narzędzia te nie barwią, dlatego stosowanie ich jest całkowicie bezpieczne.
Jeżeli posiadamy psa długowłosego i dywany o dłuższych niciach, świetnie sprawdza się gumowa szczotka, zaopatrzona na odwrotnej stronie grzebieniem. Dzięki nim, nie tylko można ściągnąć ogromną ilość psiego futra, ale także wydostać te włosy, które zaplątały się w głąb dywanu. Zarówno dzięki tej gumowej miotle, jak i dzięki mopom gąbkowym, zaoszczędzimy bardzo wiele czasu i sił, natomiast efekty są zaskakujące.

 

***

 

"Kupując dywan do domu zwracamy uwagę na jego kolor, cenę oraz wymiary. W zależności od tego, czy chcemy, aby nasz dywan zakrywał całą powierzchnię pokoju, czy też tylko jego część do wyboru mamy różne modele: od dużych dywanów, przez dywaniki, aż do wykładzin dywanowych, które także zachwycają ilością swoich wzorów oraz kolorów." - więcej tutaj!

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl