Ciekawe pomysły na dekoracje świąteczne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 427 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 388 | Data: Tue, 28 Oct 2014 | 0 komentarzy

Zima to czas, w którym ciepło i rozbuchana natura zapada w małą drzemkę, a my musimy walczyć o piękno i nieco ciepełka. Jednym z milszych elementów zimy są grudniowe święta. Oto kilka pomysłów na nastrojowe ozdoby do domu.

1. Niech stanie się jasność

Zima to czas, w którym dni stają się coraz krótsze, a deficyt światła słonecznego musimy uzupełniać we własnym zakresie. Zarówno w czasie świąt, jak i przez całą jesień i zimę możemy rozjaśnić nasze domy o ogrody różnobarwnymi lampkami. Te wprowadzają niesamowity nastrój i pozwalają przypomnieć sobie najsłodsze zimowe wieczory. Poza tym, sztuczne oświetlenie warto przeplatać z magią naturalnego ognia – czyli stosować aromatyczne świeczki lub rozpalać domowy kominek. Nic nie jest w stanie zastąpić magii i odcienia żywego ognia – to właśnie w plasku świec nasza skóra prezentuje się wyjątkowo kusząco, a oczy błyszczą naturalnym wdziękiem. Nie tylko w okresie okołoświątecznym.

 

2. Niezwykła gwiazda betlejemska

Popularna roślina doniczkowa zwana Gwiazdą betlejemską – czyli wilczomlecz nadobny, to roślina ceniona ze względu na swoje walory estetyczne i czas największej okazałośći – przypadający właśnie na czas Bożego Narodzenia. Kwiat można wkomponować w rozmaite połączenia roślinne, tworząc niezwykłe efekty, ale można zrobić to jeszcze inaczej. Coraz popularniejszym trendem staje się wieszanie kwiatów doniczkowych do góry korzeniami. Pozwala to owiągnąć niesamowity efekt wiszących ogrodów. Do stworzenia takich dekoracji wystarczy specjalna doniczna z ceramiczną podstawką – która równomiernie rozprowadza wodę i zapobiega jej kapaniu. Takie ozdoby możemy podlewać od góry.

 

3. Własnoręczne wykonane dekoracje

To, co stworzymy własnoręczne będzie znacznie cenniejsze od gotowych produktów, a do tego czas spędzony z najbliższymi na ich wykonywaniu, będzie dodatkową ozdobą. Jest bardzo wiele możliwości dekoracji – wiele zależy od naszej wyobraźni i umiejętności. Możemy wykorzystać szyszki, filc, tekturę czy też zebrane gałęzie Wszystko do doprawiamy szczyptą dobrego humoru i wyobraźni. Można dostać także wiele gotowych dekoracji świątecznych i smaodzielnei je odzobić lub przerobić. Można także zorganizowac mały domowy konkurs na najpiękniejsze stroiki świąteczne, albo na kreatywne zawieszki na choinkę. Nie zapominajmy tez o sztucznym śniegu i brokacie – zima i okres okołoświątezczny – pozwalają na odrobinę szaleństwa i bardziej kolorotywhc i błyszczących dekoracji. Możemy też stworzyć ozdoby na oknaPodpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl