Budowanie ściany łukowej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 635 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 329 | Data: Mon, 23 Sep 2013 | 9 komentarzy

Ściany łukowe przełamują nudny wygląd domu dodając mu dynamicznego charakteru. Takie ściany można coraz częściej zauważyć w nowobudowanych domach na terenie całej Polski.

 Zazwyczaj ściana takiego rodzaju znajduje się w pobliżu salonu. Ściana łukowa budowana jest na planie półkola. Zbudowanie takiej ściany zajmuje o wiele więcej czasu niż w przypadku standardowej, prostej ściany.

Wymaga ona również większych nakładów pracy oraz użycia specjalnych materiałów przeznaczonych do tego celu. Jednak wysiłek ten jak najbardziej się opłaca, ponieważ nasz dom posiadający taką właśnie ścianę na pewno stanie się bardziej unikalny i urokliwy. Takie rozwiązanie wygląda dobrze nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz pomieszczenia. Miejsce to możemy zagospodarować w dowolny sposób.

Co ciekawe, ściana łukowa może pojawić się nie tylko pod postacią ściany zewnętrznej. Może ona również znajdować się wewnątrz naszego domu i tworzyć ścianę, która oddziela od siebie dwa pomieszczenia. Daje to wiele możliwości na ciekawe zagospodarowanie wnętrza. Ściany łukowe można zbudować z cegieł ceramicznych. Nie jest to materiał drogi, a pomimo tego jest niezwykle wytrzymały oraz trwały. Możemy więc bez obaw użyć go do budowy naszej ściany. Dlaczego właśnie ten materiał stosuje się do budowy ścian łukowych? Ponieważ cegły te posiadają bardzo małe rozmiary, co umożliwia uzyskanie zaokrąglonego kształtu.

Niewielki rozmiar cegieł jest również powodem dla którego prace budowlane posuwają się wolniej, jednak chcąc uzyskać wymarzony efekt musimy liczyć się z tym, że zajmie to nieco więcej czasu. Ten materiał jest wykorzystywany zazwyczaj wewnątrz domu, budując łukowe ścianki wewnętrzne. Aby zbudować zewnętrzną ścianę łukową używa się natomiast betonu komórkowego. Dzięki temu iż materiał ten jest niezwykle lekki, budowa idzie o wiele szybciej. Dodatkową zaletą betonu komórkowego jest to iż izoluje on termicznie pomieszczenia. Ponadto jest on bardzo plastyczny, dlatego budowa ścian łukowych przy jego pomocy nie stanowi większego problemu.

Sprawdź to oficjalne źródło informacji.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl