Rurki instalacyjne - zastosowania

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface

Czytano: 1993 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 276 | Data: Mon, 7 Mar 2016 | 10 komentarzy

Instalacje elektryczne wymagają od konstruktorów dużego doświadczenia, rzetelności i zaangażowania, a także zastosowania profesjonalnych elementów, zapewniających prawidłowe funkcjonowanie instalacji przez lata.

Niezwykle istotne w budowaniu instalacji elektrycznej jest bezpieczeństwo całego układu. Na przykład dla ochrony różnego rodzaju przewodów przed czynnikami zewnętrznymi stosuje się rurki instalacyjne wykonane z rozmaitych materiałów. Są to m.in. rurki metalowe, stalowe, aluminiowe, z PCV, różniące się parametrami związanymi z elastycznością, wytrzymałością, szczelnością, odpornością mechaniczną (na udary, zgniatanie) oraz termiczną itd. Każde z nich mają swoje specjalistyczne zastosowania.

Kolor, długość, grubość ścianki, przekrój, temperatura pracy to niektóre z parametrów odróżniających od siebie rurki elektroinstalacyjne PCV. Ten typ rur najczęściej stosuje się w instalacjach elektrycznych i telekomunikacyjnych oraz w sieciach telewizji kablowej. Stosowanie rurek instalacyjnych to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także wygody modernizacji instalacji – wymiana starego kabla czy dodanie kolejnego przewodu nie stanowi żadnego problemu.

Rurki elektroinstalacyjne z tworzywa można stosować zarówno w ścianach (jako element instalacji podtynkowej), jak i mocować do ścian przy użyciu specjalnych uchwytów (instalacja natynkowa). Rury są odporne na mrozy i wysokie temperatury, w razie pożaru nie rozprzestrzeniają płomienia, ponieważ materiał, z którego je wykonano ma właściwości samogasnące.

W ofercie profesjonalnych hurtowni elektrotechnicznych można znaleźć szereg rozmaitych typów rurek instalacyjnych, - sztywnych z kielichem, giętkich, karbowanych, osłonowych na kable optyczne, drenażowych itd.

Mają one wszechstronne zastosowania w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz komercyjnym. Bez nich trudno sobie wyobrazić prawidłową instalację elektryczną czy telekomunikacyjną. Ich uzupełnienie stanowią zamykane uchwyty umożliwiające skuteczne zamocowanie rurki do ściany oraz złączki, czyli elementy łączące do rur.  Podpis

ELEKTRO-HURT - rurki instalacyjne


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl