O czym należy pamiętać projektując supialnię

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 550 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 368 | Data: Thu, 16 Oct 2014 | 0 komentarzy

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tu spędzamy najwięcej czasu i odpoczywamy po ciężkim dniu pracy. Dlatego niezwykle ważne jest prawidłowe zaprojektowanie tego pomieszczenia. Stosując się do kilku sprawdzonych zasad, możemy stworzyć wnętrze, z którego nie będzie chciało się wychodzić.

Na dobrą i komfortową sypialnię składa się bardzo wiele elementów. Niestety czasem nie na wszystko mamy wpływ, jak chociażby na układ pomieszczeń w mieszkaniu. Jednak te elementy, które jesteśmy w stanie zmieniać, mogą sprawić, że nasza sypialnia będzie miejscem wyjątkowym.

W sypialni króluje łóżko!

To bez wątpienia najważniejszy mebel w pomieszczeniu. Ważne żeby było odpowiednio dostosowane do właściciela lub właścicieli, tzn. wygodne dwuosobowe dla pary lub mniejsze, ciekawie zaprojektowane dla dziecka. Do łóżka dwuosobowego dostęp powinien być z trzech stron – taki układ jest najbardziej komfortowy. Jeśli przestrzeń na to pozwala, super rozwiązaniem są stoliki nocne wraz z lampkami z obu stron. Jeśli nie zdecydowaliśmy się na pokrycie całości podłogi wykładziną, warto jest położyć dywaniki po obu stronach łóżka – poranne wstawanie będzie wtedy znacznie przyjemniejsze. Zadbajmy również o właściwy dobór materaca – nie powinien być ani za twardy, ani za miękki.

Dodatki i kolory

Klimat jaki będzie panował w sypialni ma niewątpliwie wpływ na jakość naszego wypoczynku. Dlatego tez należy odpowiednio dobrać kolor ścian do specyfiki pomieszczenia. W sypialni najlepiej sprawdzą się stonowane, jasne barwy, które będą na nas pozytywnie oddziaływać. Ciekawym rozwiązaniem jest również skomponowanie sypialni w harmonijnej kolorystyce, unikając kontrastowych połączeń, które mogłyby drażnić. Ponadto niezwykle ważne jest, żeby nie przeładować przestrzeni w sypialni nadmiarem dodatków. Jeśli zewsząd będą otaczać nas nagromadzone sprzęty nie będziemy mieli komfortowych warunków do wypoczynku. Nie powinniśmy również umieszczać w sypialni telewizora – on zdecydowanie nie wpłynie dobrze na jakość naszego snu. Szafa w sypialni powinna być zabudowana z przesuwanymi drzwiami – wolnostojące zbyt przytłaczają przestrzeń. Kategorycznie powinniśmy unikać umieszczania w sypialni biurka, przy którym pracujemy, inaczej trudno będzie nam w pełni odpoczywać.

Dobrze urządzona sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku. Dlatego żeby nabrać pełni sił na kolejny dzień ciężkiej pracy, nie możemy zaniedbać przemyślanego układu tego właśnie pomieszczenia.Podpis

Jeśli szukamy dodatkowych porad na temat usprawniania domu, zajrzyjmy tutaj.


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl