Jak dobrać ogrodzenie do domu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface

Czytano: 702 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 360 | Data: Wed, 4 Dec 2013 | 0 komentarzy

Ogrodzenie domu to jeden z tych elementów projektu, który spełnia istotną funkcję, a nie zawsze jest traktowany z należytą dbałością. Jego fundamentalnym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa domownikom, zamknięcie posesji, dobitne zaznaczenie odrębności całej posesji.

Myśląc o gotowym, zamieszkanym domu, najczęściej wyobrażamy go sobie w otoczeniu zieleni, ładnego ogródka, ogrodzonego w sposób pasujący do stylistyki samego budynku. W polskich warunkach raczej trudno sobie wyobrazić dom bez ogrodzenia, chyba że na wsi lub na odludziu. Konieczność zamknięcia posesji ogrodzeniem wydaje się oczywistością, przez nikogo nie podważaną. Obawa przed osobami niepowołanymi, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu domowników jest bardzo zakorzeniona w naszym społeczeństwie.

Korzystają na tym z pewnością firmy produkujące różnego rodzaju ogrodzenia, bramy i furtki, w których asortymencie można znaleźć konstrukcje aluminiowe, metalowe, drewniane, wykonane z tworzyw, a także ogrodzenia z kamienia, murowane czy kute. Warto podkreślić, że na obecnym etapie rozwoju technologii, normą jest wykonywanie ogrodzeń za specjalne zamówienie odbiorcy. Jeśli więc klient życzy sobie mieć na przykład dwie bramy wjazdowe na posesję, w tym jedną dwuskrzydłową, a drugą przesuwną – to nie żadnych przeciwwskazań, żeby spełnić jego życzenie. Spersonalizowana oferta to dziś podstawa, ponieważ oczekiwania konsumentów ciągle rosną i żadna firma nie może sobie pozwolić na ich zlekceważenie.

A klient docenia dowolność wyboru materiałów i elementów, z których powstanie ogrodzenie. Dzisiaj liczy się kreatywność, funkcjonalność i estetyka wykonania, nie dziwi więc, że oferta producentów bram i ogrodzeń jest tak zróżnicowana. Przykład ciekawego narzędzia do projektowania ogrodzeń znaleźć można tutaj.

Bardzo istotną kwestią przy wyborze ogrodzenia jest jego dopasowanie do stylu domu oraz otoczenia, w którym się znajduje. Nie znaczy to, że trzeba kopiować pomysły sąsiadów – wręcz przeciwnie, ale warto zadbać nie tylko o funkcjonalizm, ale też o spójność stylistyczną. Inaczej ogrodzimy drewniany dom w górach, inaczej nowoczesną willę pod miastem. Trzeba wziąć pod uwagę, że ogrodzenie powinno stanowić niejako dopełnienie budynku, jego tło, które nie powinno być zbyt wyraziste w stosunku do budynku, aby go nie przytłoczyło.

Oprócz estetyki liczy się także bezpieczeństwo, a tu z pomocą przychodzą nowoczesne technologie w postaci videodomofonów, monitoringu, zamków itd.Podpis

Konfigurator ogrodzeń


Rating: 1.0

Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.
© 2011 Artykulis.pl