Izolacja budynku - co i jak?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 668 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 303 | Data: Thu, 29 Aug 2013 | 11 komentarzy

Założenie dobrej izolacji w budynku z pewnością nie jest zadaniem zbyt prostym i wiele osób może mieć z tym problem, jeśli podejdą do zadania samodzielnie.

 

Warto więc rozważyć wynajęcie usług odpowiedniego fachowca, by zabezpieczyć się przed większymi problemami lub konsekwencjami złych decyzji w przyszłości. Izolację budynku zakłada się pod postacią styropianu albo wełny mineralnej - zależnie od miejsca, w którym się to robi...

Wełna mineralna i styropian

Wełna mineralna służy do izolowania sufitu na poddaszu albo strychu w domach, które są w niego wyposażone. Natomiast przy pomocy styropianu izoluje się standardowo pomieszczenia - zakłada się go na ścianach, a następnie odpowiednio wykańcza się ściany, by izolacja pozostawała kompletnie niewidoczna. Warto nadmienić, że samo zakrycie styropianu często jest niewystarczające - czasami trzeba całość utwardzić, by była odpowiednio zabezpieczona przed losowymi wypadkami i uszkodzeniami.

Izolacja ścian

Przy izolacji ściany wykorzystuje się specjalny styropian - najczęściej w pojedynczej warstwie. Trzeba jednak zadbać o to, by pomieszczenia odizolowane były najdokładniej jak to tylko możliwe. W przeciwnym razie zimno i tak będzie się dostawało do środka, przez co cały proces straci na znaczeniu i okaże się kompletnie nieskuteczny. Dobry fachowiec posiada stosowne urządzenia, które pozwalają mu jasno określić, którędy ucieka ciepłe powietrze z pomieszczenia albo zimne do pomieszczenia wlatuje.

Ogrzewanie budynku

Sama izolacja w budynku to jednak nie wszystko. Aby w pomieszczeniach mieszkalnych było odpowiednio ciepło do mieszkania, należy zadbać nie tylko o odpowiednią warstwę styropianu na ścianach, ale także o odpowiedni rodzaj ogrzewania. Istnieje wiele typów ogrzewania mieszkalnego, które różnią się od siebie pod każdym względem - także ceną. Warto dlatego dokładnie przeanalizować rynek różnych rodzajów ogrzewania, by wybrać dla siebie coś najbardziej dopasowanego pod względem swoich potrzeb.Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl