Dom w trzy miesiące? Teraz to możliwe!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: uzytkownik

Czytano: 524 razy | Kategoria: Budowa | Ilość słów: 469 | Data: Wed, 26 Mar 2014 | 0 komentarzy

Szybka budowa domu? Czy to możliwe? Każdy marzy, aby własny dom zbudować w jak najkrótszym czasie, najlepiej w ciągu kilku tygodni do maksymalnie kilku miesięcy, ale czy to jest w ogóle możliwe? Czy istnieją takie domy, które można zbudować w trzy miesiące? Okazuje się, że tak!

A na dodatek są one bardzo korzystne dla naszego zdrowia, dla naszego samopoczucia i na dodatek nie zanieczyszczają środowiska, jak często to się zdarza przy domach murowanych. Jakby tego było mało są bardziej odporne i wydajne termicznie niż domy tzw. tradycyjne czyli murowane, których w naszym kraju obecnie buduje się najwięcej.

Tak więc jakie to domy?

Wśród nich z pewnością możemy wymienić domy szkieletowe i domy z bali. Domy szkieletowe to inaczej tzw. domy kanadyjskie. Jeśli chodzi o tą technologię to krótki czas budowy jest związany przede wszystkim z faktem, że jest to technologia szkieletowa i domy buduje się w niej w oparciu o stalowy lub drewniany szkielet. Szkielet jest następnie ocieplany wełną mineralną. Na zewnątrz i wewnątzr dom jest okładany płytami. Są to różne rodzaje płyt:

  • płyta OSB,
  • płyta MFB,
  • płyta cementowo-włoknowa,
  • płyta gipsowo-włóknowa,
  • płyta gipsowo-kartonowa.

Domy szkieletowe buduje się szybko, między innymi dlatego, że podczas budowy domu w tej technologii nie wykonuje się prac mokrych, tak jak to występuje w przypadku domów murowanych. Budowa na sucho nie ogranicza również jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Na przykład domy murowane muszą być bowiem budowane w sprzyjających warunkach atmosferycznych ze względu właśnie na konieczność wykonywania prac mokrych.

Domy z bali

Stanowią one piękne domy budowane z litego drewna. Dawniej budowało się je jako wiejskie proste chaty, Natomiast dzisiejsze domy z bali stanowią piękne wytwory myśli architektonicznej i budowlanej i stanowią piękne i nowoczesne, a zarazem bardzo wygodne i funkcjonalne domy. Domy z bali można zbudować równie szybko, nawet w trzy miesiące, a jeśli chodzi o domy letniskowe to nawet w ciągu kilku tygodni. Do,y z bali to prawdziwe drewniane domy. Budowane są one z całkowicie naturalnych materiałów, czyli pni drzew iglastych. Dawniej wykorzystywano również drewno liściaste, jednak wraz z rozwojem technologii zaczęto częściej stosować drewno iglaste ze względu na większa ilość żywicy, która chroni drewno przed szkodnikami i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Sam dom buduje się szybko, jednak przygotowanie drewna wymaga dość długich prac, które powinny być wykonywane z pełnym, zaangażowaniem i dokładnie, tak aby dom spełniał później swoje właściwości i był przyjazny dla jego mieszkańców.

Domy z bali jednak nie wszędzie pasują, zatem zanim zdecydujemy się na dom z bali koniecznie przemyśleć czy nasza działa się do tego nadaje. Najlepiej domy z bali wyglądają pośród lasów, pół, łąk czyli pośród natury, która jest również najważniejszym elementem naszego domu. Podpis


Rating: 1.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl