Aromaterapia i jej zastosowania

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 603 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 288 | Data: Fri, 10 Jan 2014 | 0 komentarzy

Aromaterapia znana jest w medycynie od dosyć dawna. Obecnie bardzo szybko się rozwija, głównie w Europie Zachodniej, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Można nawet stwierdzić, że jest ona najpopularniejszym oraz najszybciej rozwijającym się działem medycyny naturalnej na świecie.

Stanowi ona połączenie medycyny naturalnej oraz zielarstwa. Polega ona na wprowadzaniu do organizmu danego człowieka czynnych biologicznie substancji zapachowych, z olejków eterycznych, które są pochodzenia roślinnego. Wprowadzenie tych olejków następuje poprzez układ oddechowy, czyli inhalację albo poprzez skórę, czyli za pomocą masażu, kąpieli lub kompresów.


Aromaterapia ma na celu poprawienie ogólnej kondycji organizmu  człowieka. Ma przywrócić równowagę człowiekowi oraz pobudzić jego naturalne siły odpornościowe. Ten dział medycyny coraz częściej wykorzystywany jest w kosmetyce, medycynie sportowej, a także w lecznictwie uzdrowiskowym. Olejki eteryczne wykorzystywane przy aromaterapii działają nie tylko na ciało człowieka, ale również na umysł oraz psychikę. Aromaterapia obecnie najczęściej bywa stosowana w kosmetyce. Bardzo korzystnie wpływa na urodę, stan emocjonalny człowieka, jego ogólne samopoczucie, a także na różne inne schorzenia. Mieszanki tych olejków, które są zawarte w niektórych kosmetykach, skutecznie łagodzą stres, odprężają, redukują napięcia nerwowe oraz psychiczne, a także przyspieszają powrót do zdrowia. Skuteczność takich zabiegów bywa już potwierdzana naukowo. Tak było np. w Japonii albo w USA. Zabiegi aromaterapii wykorzystywane są też w medycynie konwencjonalnej. Wykorzystuje się je w szpitalach, głównie na oddziałach dziecięcych oraz położniczych. Mają one na celu zredukowanie stresu, napięcia, a także mają uprzyjemnić pacjentom pobyt w szpitalu. Aromaterapia zwalcza też różne infekcje wirusowe, działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.


Zakres aromaterapii jest naprawdę szeroki. Trzeba tylko wcześniej zastanowić się, co dokładnie chce się osiągnąć. Aromaterapia ma bardzo pozytywny wpływ na człowieka, dlatego zyskuje uznanie wśród ludzi.


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl