Zakładanie wykładzin i dywanów w salonie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 693 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 323 | Data: Sun, 1 Sep 2013 | 10 komentarzy

Założenie ładnej dekoracji podłogowej nie jest proste. Kwestia wystroju podłóg zaczyna się już na wyborze rodzaju podłogi (panele, płytki, glazura), a następnie dochodzi problem dodatkowego poprawienia wyglądu podłogi poprzez zastosowanie dywanu albo wykładziny.

 

 

Niektórzy nie decydują się na żadne z tych rozwiązań i poprzestają na samych panelach lub kafelkach. W takiej jednak sytuacji trzeba liczyć się z szybszym zużyciem podłogi i potrzebą ewentualnego remontu w niedługiej przyszłości.

Luksus czy nie?

Wykończenie salonu w ładnym, nowoczesnym stylu z pewnością jest kosztowne. Na nic się jednak zdadzą najlepsze dekoracje i meble, jeśli podłoga w salonie będzie w nieciekawej postaci. W rzadkich przypadkach inne rozwiązanie niż duży, elegancki dywan, sprawdzi się w tym pokoju. Warto więc zadbać o to, by do salonu kupić dywan, ale dobrze jest się wcześniej upewnić, że będzie on dokładnie pasował pod względem wymiarów, jak i pod względem posiadanych wzorów. W przypadku wykładziny sprawa jest natomiast bardziej skomplikowana.

Odpowiednia wykładzina

Z reguły wykładzinę stosuje się w pomieszczeniach niezbyt reprezentacyjnych, jak pokoje dziecięce czy sypialnia. W przypadku natomiast salonu, jeśli chce się zastosować wykładzinę, dobrze jest zadbać o to, by była odpowiedniej jakości. W przeciwnym razie można narazić się na niepochlebne komentarze ze strony gości, którzy nas odwiedzą. A i nam samym może się źle mieszkać w miejscu, w którym elementy dekoracyjne po prostu do siebie skrajnie nie pasują. Dobra wykładzina do salonu powinna pod względem materiału przypominać dobry dywan.

Inne wyjścia

Jeśli ani dywan ani wykładzina nie pasuje do salonu, warto zdecydować się na inne rozwiązanie. W wielu przypadkach w salonie wystarcza wypolerować parkiet, by już cieszyć się ładnym wyglądem tego pokoju. Warto zastanowić się nad wyborem droższych, lepszych paneli, które będą lepiej podkreślać powagę i ogólnie wysoką jakość salonu - a przecież o to głównie chodzi. W przypadku słabej jakości podłogi nie ma niestety co liczyć na stworzenie ładnej aranżacji...Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl