Urządzanie pokoju dla dziecka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 554 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 323 | Data: Wed, 2 Oct 2013 | 10 komentarzy

Urządzanie pokoju dla dziecka, szczególnie jeśli jest to małe dziecko, to ogromne wyzwanie. Dlatego też przystępując do tego zadania warto jest zapoznać się z kilkoma poradami, które pozwolą nam na poradzenie sobie z nim w jak najlepszy sposób.

 

Pierwszą podstawową zasadą dotyczącą projektowania pokoju dla dziecka jest zapewnienie mu jak największego bezpieczeństwa. Zaczyna się to już od najbardziej podstawowych kwestii związanych z remontem – farby, które wybieramy do takiego pokoju powinny wydzielać jak najmniej substancji szkodliwych, a podłoga nie powinna być zbyt śliska. Zasada bezpieczeństwa dotyczy także wszystkich elementów wystroju wnętrz. Musimy wybrać takie meble, które będą wygodne w użytkowaniu dla dziecka.

W pokoju powinny znaleźć się zarówno szafki otwarte jak i zamknięte. W szafkach zamkniętych możemy trzymać ubrania dziecka i wszelkie przedmioty, które nie powinny być wystawione na widok. Natomiast na szafkach otwartych i różnego rodzaju półkach dziecko może samo ustawiać swoje ulubione zabawki i łatwo po nie sięgnąć. Musimy jednak pamiętać o tym, aby wybrać takie szafki lub półki, które uniemożliwią wspinaczkę dziecka na górę i zapobiegną ewentualnemu przewróceniu się. Konieczne jest również zabezpieczenie kantów, a także wszelkich uchwytów, oraz innych wystających części. W pokoju dziecka nie może zabraknąć biurka oraz fotelika.

Dla młodszych dzieci będzie to miejsce na przykład do rysowania, a dla starszych miejsce do nauki. Biurko powinno być dość duże i ustawione w taki sposób, aby światło dzienne padało na nie z lewej strony. Na biurku powinna również znajdować się dodatkowa lampka. W pokoju dziecka nie może zabraknąć akcentów, związanych na przykład z ulubionymi bajkami dziecka lub z jego zainteresowaniami. Dzięki takim akcentom dziecko będzie czuło się lepiej w swoim własnym pokoju i będzie chętnie w nim przebywało. Urządzenie pokoju dla dziecka jest niezwykle wymagające, jednak stosując się do ogólno przyjętych zasad uda nam się zaprojektować idealny pokój dla naszej pociechy.

Odpowiedni kolor? Przejdź na tę stronę!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl