Urządzamy pokój dla dziecka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pafnucy

Czytano: 525 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 347 | Data: Mon, 10 Nov 2014 | 0 komentarzy

Gdy rodzi się dziecko rodzice wpadają w szał zakupów i pragną zapewnić maluszkowi wszystko co najlepsze. Bardzo ważnym miejscem w domu jest pokój dla dziecka.

Kolory jakie przeważnie dominują to różowy dla dziewczynki oraz niebieski dla chłopczyka. Było to ustalone odgórnie i nadal wiele osób się do tego stosuje. Urządzanie pierwszego pokoju dla dziecka jest bardzo niezwykłym poświęceniem czasu. Nie tylko powinno chodzić nam o wygląd, ale również o bezpieczeństwo dziecka oraz funkcjonalność pomieszczenia. Oba te czynniki będą miały niezwykły wpływ zarówno na nas, jak i na maleństwo.

 

Podstawą wyposażenia pokoju jest oczywiście łóżeczko, które powinno być wygodne oraz wykonane z bezpiecznego materiału. Dla spokojnego snu dziecka można zamontować na wszelki wypadek parawan. Będziemy mogli go używać również wtedy gdy pokoju będzie dostawało się zbyt dużo promieni słonecznych. Łóżeczko nie powinno stać w kącie, a wręcz przeciwnie nawet przy oknie, ponieważ dzięki temu dziecko będzie miało dostęp do naturalnego światła. Blisko łóżeczka niech znajdą się meble do przewijania dziecka z kosmetykami i pieluszkami. Nie trzeba będzie wtedy chodzić z jednego kąta do drugiego.

 

Do kupienia są połączone zestawy czyli przewijak z komodą, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wszelkie zabawki czy ubranka mogą znaleźć się w oddzielnej szafie, która też jest podstawowym wyposażeniem pokoju. Nie tylko dziecko musi mieć wygodę. Równie ważna jest też mama, która będzie spędzała dużo czasu ze względu na karmienie. Przydadzą się fotele oraz stoliczek, który ułatwi zadanie i nie trzeba będzie wychodzić z pokoju, aby nakarmić dziecko. Warto wybiec w przyszłość gdy dziecko będzie chodzić i można zainwestować w miękką wykładzinę bądź dywan.

 

Dzięki temu dziecko będzie mniej narażone na wszelkie stłuczenia i siniaki. Aby urozmaicić wygląd pokoju zadbajmy o to aby znalazły się ciekawe motywy na ścianach, które rozbudują wyobraźnię dziecka. Pokój nie musi być smutny i pusty. Wystarczy trochę kreatywności, aby stworzyć coś bardzo ciekawego.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl