Światło a przestrzeń

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 559 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 263 | Data: Mon, 9 Jun 2014 | 0 komentarzy

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni w mieszkaniu to w dużej mierze kwestia światła. To ono powoduje, że czujemy się bardziej swobodnie, a przy tym także bezpiecznie. Niektórzy sprowadzają je do miana sztuki, która niejednokrotnie powoduje, że nawet małe pomieszczenie zyskuje zdecydowanie więcej przestronności.

 

Okna to podstawa

Aby stworzyć odpowiednią przestrzeń w pomieszczeniach mieszkalnych za pomocą światła, powinniśmy decydować się na projektowanie w nich sporej ilości okien. Oczywiście światło to także sztuczne źródła, które mają coraz to nowsze, zadziwiające właściwości, ale to światło dzienne, bijące do wewnątrz zza okna jest najbardziej efektowne. Światło naturalne odpowiednio nasyca pomieszczenie, nadaje mu prawidłowego tonu. Jest też nieporównywalne zdrowe w stosunku do sztucznych źródeł światła – w jego obecności mniej męczą się nasze oczy, mamy więcej energii i jesteśmy w stanie skutecznie wykrzesać z siebie zasoby witalności, dlatego szczególnie dużo okien powinno znajdować się zawsze w pomieszczeniach, w których często pracujemy. Sztuczne źródła pomogą nam zaś uzupełnić ostateczny efekt, podobnie jak przeszklone drzwi do pokoju.

 

Magia farb

Na rynku są już dostępne farby wykorzystujące nową technologię, która dzięki swoim właściwościom sprawia, że każde wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Nowa technologia, o której mowa to LumiTecTM, która polega na dodawaniu do farb i emulsji nowego składnika, jakim są specjalne rozjaśniacze optyczne. To one sprawiają, że ściany odbijają nawet dwukrotnie większą ilość światła w stosunku do ścian pomalowanych inną farbą. Co, ciekawe technologia ta doskonale współpracuje zarówno ze światłem naturalnym, jak i sztucznym – to dzięki temu jesteśmy w stanie osiągać efekt przestrzeni, o jakim wcześniej nie było mowy. 

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl