Różne style aranżacji salonu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 565 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 310 | Data: Tue, 3 Sep 2013 | 10 komentarzy

Projektowanie wnętrz dla jednych z nas okazuje się przyjemnością, dla innych jest natomiast żmudnym obowiązkiem. Jeśli chcemy, by dobrze mieszkało nam się w naszym nowym domu czy mieszkaniu musimy zadbać o to, żeby wszystko zostało jak najlepiej przemyślane.

Jedną z ważniejszych części w naszym mieszkaniu jest bez wątpienia salon.To właśnie w tym miejscu przyjmujemy gości czy odpoczywamy po wyczerpującym dniu. Salon kojarzy nam się więc z pomieszczeniem, które będzie miało odpowiedni klimat, charakter a tym samym zapewni nam odrobinę relaksu. Aranżacja salonu i to, w jakim stylu go urządzimy zależy od nas samych. Ciekawym rozwiązaniem dla wielu z nas może okazać się styl orientalny.

Charakteryzuje się on przede wszystkim lekkością form. Oprócz tego styl skandynawski charakteryzuje się również określonymi barwami. Ważne jest jednak to, by odnosiły się one do odpowiedniej kultury wschodniej. Styl orientalny to również odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne. Najczęściej stosuje się różnego rodzaju figurki czy rzeźby. Sporą popularnością cieszą się również różnobarwne parawany czy narzuty. Aranżacja salonu w takim właśnie stylu wymaga jednak pewnych umiejętności. Najważniejszą rzeczą jest to, by nie mieszać go z innymi stylami. Musimy być także ostrożni przy wyborze kolorów do naszych wnętrz. Pozwoli nam to zniwelować efekt płaskiego pomieszczenia. Jeśli chodzi o meble, w stylu skandynawskim powinniśmy stosować takie, które będą posiadały prostą formę. Odpowiedni klimat nadadzą również dobrze dobrane elementy dekoracyjne. We wnętrzach orientalnych bardzo często stosuje się także bogato zdobione sofy czy krzesła.

W dzisiejszych czasach sklepy meblowe posiadają tak szeroką ofertę swoich produktów, iż z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie a także stylu, w jakim chce urządzić swoje mieszkanie czy nowy dom. Aranżacja salonu może więc być dla nas nie tylko przykrym obowiązkiem ale również czystą przyjemnością. Wystarczy tylko, że będzie ona odpowiednio zaplanowana.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl