Różne pomysły na udaną aranżację

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 566 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 320 | Data: Wed, 2 Oct 2013 | 10 komentarzy

Zastanawiając się co moglibyśmy zmienić w swoim domu oprócz koloru ścian, warto zwrócić uwagę na meble, które są najbardziej charakterystyczną i zapamiętywaną częścią naszego domu. Figlarne wzory i wyraźne kontrasty z nijakiego domu potrafią uczynić małą własną krainę.

 

Umeblowanie domu powinno być zaplanowane i dokładnie przemyślane, aby uniknąć późniejszych problemów z niewspółgrającymi ze sobą elementami. Ci, którym udało się powołać do życia dawne wspomnienia i wypełnić dom klasycznych charakterem, bez żadnych wątpliwości stwierdzą, że zadowolenie i satysfakcja przewyższa cały włożony trud i wysiłek. Jest to zadanie trudne i wymagające, dlatego większość decyduje się jednak na łatwiejsze rozwiązanie, jakim jest fachowa porada profesjonalisty. Coraz większym uznaniem zaczynają cieszyć tak zwane domy drewniane, pokryte od zewnątrz grubymi belkami z naturalnego drewna, a wewnątrz cieszące oczy przyjemną boazerią.

Dom drewniany często z drewna całkowicie nie jest. Ściany budynku pokryte są przyciętymi belkami, a wewnątrz znajduje się standardowa warstwa izolacyjna, aby nawet w najzimniejsze wieczory, ciepło nie uciekało z domu. Mimo iż wykonanie nie należy do najtańszych to na tle oryginalnych i ciekawych pomysłów wypada bardzo atrakcyjnie i wart jest rozważenia. Od pewnego czasu jako równie ciekawy pomysł na pokrycie ścian pojawiły się płyty OSB. W razie, gdy po jakimś czasie znudzi się takie rozwiązanie, płyty OSB można bez trudności pomalować farbą lub pokryć tapetą. Utrzymanie domu w stylu, jakim sobie na początku zaplanowaliśmy, często nie jest możliwe bez dodatkowych zdobień i elementów podkreślający indywidualny charakter mieszkańców. Ważne jest odpowiednie skomponowanie całości, ponieważ zaburzenie harmonii skutkuje stworzeniem wrażenia chaotyczności.

Zamiast samodzielnej walki z kolorami i wykończeniem, która może zakończyć się gryzącymi się elementami i rozczarowanym właścicielem domu, zaleca się zasięgnięcia opinii osoby, która przez wiele tego typu problemów przeszła w przypadku równie trudnych sytuacji.

Więcej dowiesz się prosto z tego źródła.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl