Rodzaje baterii kuchennych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 563 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 387 | Data: Fri, 5 Dec 2014 | 0 komentarzy

Baterie w zlewozmywaku wykorzystujemy nie tylko podczas zmywania naczyń, ale również do mycia warzyw, owoców i podczas bieżących prac w kuchni. Najważniejsza jest funkcjonalność baterii, jednak w natłoku dostępnych na rynku modeli trudno nam wybrać ten najlepszy.

Baterie ścienne i stojące

Jednym z rodzajów baterii kuchennych jest wersja naścienna, która przystosowana jest do instalacji wodnych wychodzących bezpośrednio ze ściany. We współczesnym budownictwie nie stosuje się już takiego rozwiązania, jednak w wielu mieszkaniach mamy jeszcze z nim do czynienia. W dalszym ciągu na rynku dostępne są baterie przystosowane do takiej właśnie instalacji. I nie mają już nic wspólnego z utartym stereotypem kranu wychodzącego ze ściany, któremu towarzyszyły niebieskie i czerwone kurki. Z łatwością dobierzemy baterię, która wpasuje się w nowoczesne wnętrze kuchenne. Obecnie największa popularnością cieszą się baterie stojące, nazywane też sztorcowymi. Montuje się je na blacie lub w otworze zlewozmywaka. Bardzo ważne jest dobranie modelu o odpowiedniej długości kranu. Zarówno zbyt krótka, jak i zbyt długa wylewka będzie powodowała nieustanne wylewanie się wody oraz w znacznym stopniu utrudni nam swobodne korzystanie z kranu. Coraz większe grono zwolenników zyskują baterie, w których istnieje możliwość wyciągnięcia rączki natrysku. Jest to dużym ułatwieniem przy myciu warzyw i owoców, pozwala na dokładne opłukanie naczyń przed włożeniem ich do zmywarki, a także na bezproblemowe napełnienie wodą dużych garnków.

Baterie jedno i dwuuchwytowe

Wybierając baterię do kuchni możemy spotkać się z modelami jedno lub dwuuchwytowymi. W wersjach jednouchwytowych temperaturę oraz strumień wody wybieramy za pomocą jednej dźwigni. W wersji dwuuchwytowej do mieszania ciepłej i zimnej wody służą dwa pokrętła, czyli popularne kurki. W kuchni zdecydowanie bardziej praktyczna będzie wersja z jednym uchwytem, bowiem w szybki i prosty sposób możemy ustawić odpowiednią temperaturę wody. Bez problemu możemy obsługiwać ją jedną ręką, co w trakcie kuchennych zajęć ma duże znaczenie. W mieszkaniach coraz częściej możemy zobaczyć baterie bezdotykowe, które jeszcze do niedawna były znane nam głównie z łazienek w galeriach handlowych. Nie wymagają one obsługi dłonią, jednak w kuchni mogą być mało funkcjonalne, przede wszystkim ze względu na brak możliwości regulowania strumienia wody. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się w łazienkach, w szczególności tych, z których korzystają dzieci.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl