Podstawy aranżacji wnętrz - co warto wiedzieć

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 658 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 346 | Data: Thu, 29 Aug 2013 | 10 komentarzy

Przy aranżacji wnętrz, szczególnie własnego mieszkania, warto pamiętać o uchwyceniu charakteru mieszkańców a także o podkreśleniu ogólnej kompozycji.

 

Nie warto natomiast skupiać się na czymś, co de facto nie istnieje. Wielu ludzi próbowało umieścić w mieszkaniu zbyt wiele wyposażenia i zbyt wiele dekoracji, ale to się zwyczajnie nie sprawdza i nie warto próbować sobie udowodnić, że jest inaczej. Aranżacje wnętrz wymagają w każdym przypadku indywidualnego podejścia, więc ogólne zasady warto traktować z dystansem.

Aranżacje dla amatorów

Przy amatorskich aranżacjach, a więc w praktycznie każdym przypadku tworzenia aranżacji do własnego mieszkania przez jego właścicieli, warto pamiętać o tym, że robi się dekoracje i dopasowuje wyposażenie do własnego życia, codzienności, szarości. Zawsze trzeba się zastanowić, czy uda nam się mieszkać w otoczeniu danych dekoracji i sprzętów nawet przez kilka lat bez większych zmian. Jeśli odpowiedź brzmi "nie", czasami po prostu najlepiej jest zrezygnować z danego pomysłu i pójść inną ścieżką.

Dekorowanie mieszkania

Dekoracje w mieszkaniu mogą mieć różnorodny charakter. Ilu ludzi, tyle dekoracji i warto o tym pamiętać - zawsze dobierajmy więc dekoracje pod siebie i pod innych mieszkańców, lokatorów. Przy zastosowaniu ogólnego kompozycyjnego wzorca można doprowadzić do wielu niemiłych sytuacji i w ostateczności zniszczyć wygląd mieszkania, albo uczynić go rodem z reklamy: bezdusznym i zimnym, a także pozbawionym tego unikalnego "czegoś".

Wyposażenie od strony praktycznej

W praktyce stworzenie dobrego zestawu wyposażenia w mieszkaniu wcale nie jest takie trudne - wystarczy zastanowić się, czego się potrzebuje na co dzień czy to w pracy, czy to w życiu codziennym, rodzinnym i po prostu zacząć budować wokół tego. Dobór odpowiednich dekoracji znajdzie się sam i wszystko się poukłada po naszej myśli. Jeśli ktoś ceni sobie wygodę i chciałby skorzystać z usług profesjonalnego dekoratora, powinien się przez chwilę zastanowić, jak niby obca osoba może uchwycić charakter właścicieli i mieszkańców w wyposażeniu i dekoracjach mieszkania - jest to najczęściej zwyczajnie niewykonalne.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl