Oranżeria – nowe pomysły dla nowoczesnego domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 697 razy | Kategoria: Aranżacja wnętrz | Ilość słów: 342 | Data: Wed, 2 Oct 2013 | 10 komentarzy

Szybki oraz łatwy dostęp do materiałów budowlanych jest jedną z ważniejszych konsekwencji szybkiego rozwoju tej branży. Trendy z zachodu docierają do Europy bardzo szybko i dotyczą różnych dziedzin życia.

 Każdy z nas chociaż raz marzył o stworzeniu we własnym domu atmosfery, która idealnie będzie odpowiadała naszym gustom.

Czasem jednak, między wyobrażeniem a rzeczywistym stworzeniem swojego kawałka raju droga bywa daleka. Zarówno chłodne zimowe dni, jak i letnie wieczory to doskonała okazja aby móc odpocząć od codziennego zgiełku i zażyć odrobinę spokoju we własnym domu. W tym celu warto wyposażyć swoje cztery kąty w dodatkowe pomieszczenie, jakim jest oranżeria. Piękno i funkcjonalność tego pomysłu jest doceniana przez coraz szersze grono osób posiadających domy rodzinne z możliwością dobudowy. Oranżeria urządzona z rozmysłem potrafi stać się najprzyjemniejszym i najprzytulniejszym miejscem w całym domu.

Ciepło i zapach egzotycznych roślin zapewni doskonały sposób na relaks dla całej rodziny. Podczas lata, panujący na zewnątrz skwar zmusza nas do pozostania w domowym zaciszu. Jednak przy odpowiednim urządzeniu oranżerii, możemy w nim spędzać nawet te najgorętsze dni w roku. Zimą zaś bez trudu skorzystamy z przeszklonych ścian i popijając gorącą herbatę będziemy podziwiać piękno śnieżnych dni. Pomysł na urządzenie tego pomieszczenia jest coraz popularniejszy, a dzięki łatwej dostępności wszystkich koniecznych materiałów budowlanych oraz najrzadszych roślin, kompozycje bywają dowolne. To ważne, ponieważ w zależności od jego wielkości musimy się ograniczyć co do użytej w nim roślinności. Gdy przestrzeń jest jednak duża, oranżeria może stać się również miejscem spotkań z rodziną i atrakcyjnym pomieszczeniem dla amatorów ogrodniczej sztuki. To właśnie dlatego warto zastanowić się i dokładnie przemyśleć rozplanowanie przestrzeni, aby jej zagospodarowanie było jak najbliższe nasze wizji pięknego ogrodu nie tylko wokół własnego domu. Pomysł zrodzony przypadkiem, to okazja do podjęcia się nowego wyzwania i oddania się swoim pasjom bez względu na porę roku.

Inne inspiracje znajdziesz tutajPodpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl